kwatchgnupg - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Original Author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: KWatchGnuPG
sv: KwatchGnuPG

en: GnuPG log viewer
sv: GnuPG-loggvisning

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
sv: © 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB

[ctx: @title:window]
en: Configure KWatchGnuPG
sv: Anpassa KwatchGnuPG

en: &Executable:
sv: &Körbar fil:

en: &Socket:
sv: &Uttag:

en: None
sv: Ingen

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Advanced
sv: Avancerad

en: Default &log level:
sv: Normal &loggnivå:

en: Log Window
sv: Loggfönster

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
sv[0]:  rad
sv[1]:  rader

en: unlimited
sv: obegränsad

en: &History size:
sv: &Historikstorlek:

en: Set &Unlimited
sv: Ställ in till &obegränsad

en: Enable &word wrapping
sv: &Aktivera radbrytning

en: [%1] Log cleared
sv: [%1] Logg rensad

en: C&lear History
sv: &Rensa historik

en: [%1] Log stopped
sv: [%1] Logg stoppad

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
sv: WatchGnuPG loggningsprocessen kunde inte startas.
    Installera watchgnupg någonstans i din sökväg.
    Loggfönstret kan inte visa någon användbar information.

en: [%1] Log started
sv: [%1] Logg startad

en: There are no components available that support logging.
sv: Det finns inga komponenter tillgängliga som stöder loggning.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
sv: WatchGnuPG loggningsprocessen avbröts.
    Vill du försöka starta om den?

en: Try Restart
sv: Försök starta om

en: Do Not Try
sv: Försök inte

en: ====== Restarting logging process =====
sv: ==== Startar om loggningsprocessen ====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
sv: WatchGnuPG loggningsprocessen kör inte.
    Loggfönstret kan inte visa någon användbar information.

en: Save Log to File
sv: Spara logg i fil

en: Could not save file %1: %2
sv: Kunde inte spara filen %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sv: &Arkiv

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: KWatchGnuPG Log Viewer
sv: KwatchGnuPG loggvisning
