klettres - en to cs translation catalogue (70 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
cs: Soubor sounds.xml nebyl nalezen v
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Nainstalujte tento soubor a znovu spusťte KLettres.

en: KLettres - Error
cs: KLettres - Chyba

en: New Sound
cs: Nový zvuk

en: Play a new sound
cs: Přehrát nový zvuk

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
cs: Nový zvuk můžete přehrát kliknutím na toto tlačítko nebo volbou Soubor -> Nový zvuk.

en: Get Alphabet in New Language...
cs: Získat abecedu nového jazyku...

en: Replay Sound
cs: Přehrát zvuk

en: Play the same sound again
cs: Přehrát znovu stejný zvuk

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
cs: Stejný zvuk můžete přehrát znovu kliknutím na toto tlačítko nebo volbou Soubor -> Přehrát zvuk.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
cs: Ú&roveň

en: Select the level
cs: Zvolit úroveň

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
cs: Zvolit můžete úrovně: úroveň jedna, písmeno se zobrazí a vysloví; úroveň 2, písmeno se nezobrazí, pouze vysloví; úroveň 3 zobrazí přepis a písmeno se vysloví; úroveň 4 pouze vysloví písmeno.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
cs: &Jazyk

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
cs[0]: Úroveň %1
cs[1]: Úroveň %1
cs[2]: Úroveň %1

en: Themes
cs: Motivy

en: Select the theme
cs: Zvolit motiv

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
cs: Zde můžete změnit motiv pro KLettres. Motiv se skládá z obrázku pozadí a barvy zobrazovaného písma.

en: Mode Kid
cs: Dětský režim

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
cs: Pokud jste v režimu pro dospělé, kliknutím na toto tlačítko se přepnete do dětského režimu. Dětský režim nemá hlavní nabídku a písmo stavového řádku je větší.

en: Mode Grown-up
cs: Režim pro dospělé

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
cs: Režim pro dospělé je standardní režim se zobrazenou hlavní nabídkou.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
cs: Písmo

en: Font Settings
cs: Nastavení písma

en: Timer
cs: Časovač

en: Timer Settings
cs: Nastavení časovače

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
cs: (Úroveň %1)

en: Grown-up mode is currently active
cs: Momentálně je aktivní režim pro dospělé

en: Switch to Kid mode
cs: Přepnout do režimu pro děti

en: Kid mode is currently active
cs: Momentálně je aktivní dětský režim

en: Switch to Grown-up mode
cs: Přepnout do režimu pro dospělé

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
cs: Soubor $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt nebyl nalezen.
    Překontrolujte prosím instalaci.

en: Error
cs: Chyba

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
cs: Jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
cs: Motiv

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
cs: Zda je hlavní nabídka zobrazena nebo skryta

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
cs: Režim

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
cs: Úroveň obtížnosti.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
cs: Dětský časovač

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
cs: Časovač pro dospělé

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
cs: V&zhled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: &Nastavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
cs: Hlavní

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
cs: Zvláštní znaky

en: Type the letter or syllable that you just heard
cs: Napište hlásku nebo slabiku, kterou jste právě slyšeli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
cs: Dítě

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
cs: Poušť

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
cs: Savana

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
cs: Voda

en: Romanized Hindi
cs: Hindština v latince

en: English Phonics
cs: Anglická intonace

en: Tswana
cs: Čwana

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
cs: Žádný

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
cs: KLettres pomáhá malým dětem nebo dospělým s učením
    nového jazyka asociací zvuků a znaků 
    v tomto jazyce.
    
    Je dostupných 25 jazyků.

en: Kids and grown-up oxygen icons
cs: Ikony Oxygen pro děti a dospělé

en: SVG background pictures
cs: Obrázky SVG pro pozadí

en: Support and coding guidance
cs: Podpora a pomoc při programování

en: Code for generating special characters' icons
cs: Kód pro vytváření ikon zvláštních znaků

en: Port to KConfig XT, coding help
cs: Převedení na KConfig XT, pomoc při kódování

en: Code cleaning, Theme class
cs: Čištění kódu, třída motivů

en: Timer setting widgets
cs: Zařízení pro nastavení časovače

en: Port to KDE Frameworks 5
cs: Port do KDE Frameworks 5

en: Error while loading the sound names.
cs: Chyba při načítání názvů zvuků.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
cs[0]: 1 desetina sekundy
cs[1]: %1 desetiny sekundy
cs[2]: %1 desetin sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
cs: Nastavuje čas mezi dvěma písmeny.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
cs: Nastavit časovač (na desetiny sekund)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
cs: V dětském režimu můžete nastavit čas mezi dvěma písmeny. Výchozí nastavení je čtyři desetiny sekundy, ale mladší děti mohou potřebovat více času.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dětský režim</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
cs: V režimu pro dospělé můžete nastavit čas mezi dvěma písmeny. Výchozí nastavení je dvě desetiny sekundy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Režim pro dospělé</p></body></html>
