klettres - en to eo translation catalogue (69 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
eo: La dosiero sounds.xml ne estis trovita en
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Bonvolu instali ĉi tiun dosieron kaj rekomenci KLettres.

en: KLettres - Error
eo: KLettres - Eraro

en: New Sound
eo: Nova Sono

en: Play a new sound
eo: Aŭdigi Novan Sonon

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
eo: Vi povas ludi novan sonon alklakante ĉi tiun butonon aŭ uzante la Dosiero-menuon, Nova Sono.

en: Get Alphabet in New Language...
eo: Venigi Alpfabeton en Nova Lingvo...

en: Replay Sound
eo: Reaŭdigi Sonon

en: Play the same sound again
eo: Aŭdigi la saman sonon refoje

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
eo: Vi povas reludi la saman sonon denove alklakante ĉi tiun butonon aŭ uzante la Dosiero-menuon, Riludi Sonon.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
eo: Niv&elo

en: Select the level
eo: Elekti la nivelon

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
eo: Vi povas elekti la nivelon: nivelo 1 montras literon kaj vi aŭdas ĝin; nivelo 2 ne montras la literon, vi nur aŭdas ĝin; nivelo 3 montras silabon kaj vi aŭdas ĝin; nivelo 4 ne montras la silabon, oni nur aŭdas ĝin.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
eo: &Lingvo

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
eo[0]: Nivelo %1
eo[1]: Nivelo %1

en: Themes
eo: Etosoj

en: Select the theme
eo: Elekti la etoson

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
eo: Ĉi tie vi povas ŝanĝi la etoson por KLettres. Temo konsistas el la fonbildo kaj la tiparokoloro por la montrata litero.

en: Mode Kid
eo: Reĝimo Infano

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
eo: Se vi estas en la Granda reĝimo, alklakante ĉi tiun butonon starigos la Infanan reĝimon. La Kid-reĝimo ne havas menubreton kaj la tiparo estas pli granda en la statusbreto.

en: Mode Grown-up
eo: Reĝimo Adulto

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
eo: La Plenkreska reĝimo estas la normala reĝimo, kie vi povas vidi la menubreton.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
eo: Tiparo

en: Font Settings
eo: Tiparagordo

en: Timer
eo: Tempigilo

en: Timer Settings
eo: Agordo de Tempigilo

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
eo: (Nivelo %1)

en: Grown-up mode is currently active
eo: Plenkreska reĝimo estas nuntempe aktiva

en: Switch to Kid mode
eo: Ŝanĝi al Infana reĝimo

en: Kid mode is currently active
eo: Infana reĝimo estas nuntempe aktiva

en: Switch to Grown-up mode
eo: Ŝanĝi al Plenkreska reĝimo

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
eo: Dosiero $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt ne trovita;
    bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Error
eo: Eraro

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
eo: Lingvo

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
eo: Etoso

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
eo: Ĉu la menubreto estas montrita aŭ kaŝita

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
eo: Reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
eo: Nivelo de malfacilo.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
eo: Tempigilo Infana

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
eo: Tempigilo Adulta

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
eo: Rig&ardi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
eo: Ĉefa

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
eo: Specialaj Signoj

en: Type the letter or syllable that you just heard
eo: Tajpu la literon aŭ silabon, kiun vi ĵus aŭdis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
eo: Infano

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
eo: Dezerto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
eo: Savano

en: Romanized Hindi
eo: Romanigita hinda

en: English Phonics
eo: Angla Fonetiko

en: Tswana
eo: Cvano

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
eo: Neniu

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
eo: KLettres helpas tre junan infanon aŭ plenkreskulon lerni 
     novan lingvon asociante sonojn kaj 
    literojn en ĉi tiu lingvo.
    
    25 lingvoj estas disponeblaj.

en: Kids and grown-up oxygen icons
eo: Infanoj kaj plenkreskaj oxygen-piktogramoj

en: SVG background pictures
eo: SVG-fonbildoj

en: Support and coding guidance
eo: Subteno kaj koda gvidado

en: Code for generating special characters' icons
eo: Kodo por generi piktogramojn de specialaj signoj

en: Port to KConfig XT, coding help
eo: Portado al KConfig XT, helpo pri kodigo

en: Code cleaning, Theme class
eo: Kodpurigado, Etosklaso

en: Timer setting widgets
eo: Timer-agordaj fenestraĵoj

en: Port to KDE Frameworks 5
eo: Portado al KDE Frameworks 5

en: Error while loading the sound names.
eo: Eraro dum ŝargo de la sonnomoj.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
eo[0]: 1 dekono de sekundo
eo[1]: %1 dekonoj de sekundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
eo: Agordu la tempon inter 2 literoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
eo: Agordi la tempigilon (en dekonoj de sekundoj)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
eo: Vi povas agordi la tempon inter du literoj en Kid-reĝimo. Defaŭlte estas 4 dekonoj de sekundoj sed pli junaj infanoj eble bezonos pli longan tempon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" blanka-spaco: antaŭ-envolvi; font-family:Sans Serif; tiparo -size:9pt; font-weight:400; font-style:normala; text-decoration:neniu;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Infana Reĝimo</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
eo: Vi povas agordi la tempon inter du literoj en Plenkreska reĝimo. Defaŭlte estas 2 dekonoj de sekundoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" blanka-spaco: antaŭ-envolvi; font-family:Sans Serif; tiparo -size:9pt; font-weight:400; font-style:normala; text-decoration:neniu;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Reĝimo de plenkreskulo</p></body></html>
