klettres - en to eu translation catalogue (71 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
eu: Ez da sounds.xml fitxategia aurkitu
    $KDEDIR/share/apps/klettres/ direktorioan
    
    Instalatu fitxategi hau eta abiatu KLettres berriro.

en: KLettres - Error
eu: KLettres - Errorea

en: New Sound
eu: Soinu berria

en: Play a new sound
eu: Erreproduzitu soinu berri bat

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
eu: Soinu berri bat erreprozitu dezakezu botoi hau klikatuz edo Fitxtegia -> Soinu berria erabiliz.

en: Get Alphabet in New Language...
eu: Eskuratu alfabetoa hizkuntza berrian...

en: Replay Sound
eu: Berriro erreproduzitu soinua...

en: Play the same sound again
eu: Erreproduzitu soinua berbera berriro

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
eu: Soinu berdina berriro erreproduzitu dezakezu botoi hau klikatuz edo Fitxategia -> Berriro erreproduzitu soinua hautatuz.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
eu: M&aila

en: Select the level
eu: Hautatu maila

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
eu: Maila hauta dezakezu: 1. mailak letra bat bistaratuko du eta entzungo duzu; 2. mailak ez du letra bistaratzen, bakarrik entzun egingo duzu; 3. mailak silaba bat bistaratzen du eta entzun egingo duzu; 4. mailak ez du silaba bistaratzen, entzun bakarik egingo duzu.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
eu: &Hizkuntza

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
eu[0]: %1. maila
eu[1]: %1. maila

en: Themes
eu: Gaiak

en: Select the theme
eu: Hautatu gaia

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
eu: Hemen KLettres-en gaia alda dezakezu. Gai batek atzeko irudia eta bistaratutako letraren kolorea zehazten du.

en: Mode Kid
eu: Haurren modua

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
eu: Helduen moduan bazaude, botoi honetan klikatzean Haurren ezarriko duzu. Haurren moduak ez du menu-barrik eta egoera-barrako letra-tipoa handiagoa da.

en: Mode Grown-up
eu: Helduen modua

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
eu: Helduen modua menu-barra ikusi dezakezun modu normala da.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font Settings
eu: Letra-tipoen ezarpenak

en: Timer
eu: Tenporizadorea

en: Timer Settings
eu: Tenporizadorearen ezarpenak

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
eu: (%1. maila)

en: Grown-up mode is currently active
eu: Helduen modua une honetan aktibo dago

en: Switch to Kid mode
eu: Aldatu haurren modura

en: Kid mode is currently active
eu: Haurren modua une honetan aktibo dago

en: Switch to Grown-up mode
eu: Aldatu helduen modura

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
eu: Ez da $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt fitxategia aurkitu;
    egiaztatu zure instalazioa.

en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
eu: Hizkuntza

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
eu: Gaia

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
eu: Menu-barra erakutsi edo ezkutatuko den

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
eu: Modua

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
eu: Zailtasun maila.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
eu: Haurren tenporizadorea

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
eu: Helduen tenporizadorea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
eu: I&txura

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
eu: Nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
eu: Karaktere bereziak

en: Type the letter or syllable that you just heard
eu: Sartu entzun berri duzun letra edo silaba

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
eu: Umea

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
eu: Basamortua

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
eu: Sabana

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
eu: Ura

en: Romanized Hindi
eu: hindi erromanikoa

en: Luganda
eu: luganda

en: English Phonics
eu: ingeles fonikoa

en: Tswana
eu: tswanera

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
eu: Bat ere ez

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
eu: KLettres-ek haur oso gazte edo heldu bati hizkuntza berri
    bat ikasten laguntzen dio, hizkuntza honetako soinuak eta
    letrak erlazionatuz.
    
    25 hizkuntza erabilgarri daude.

en: Kids and grown-up oxygen icons
eu: Ume eta helduentzako oxigen ikonoak

en: SVG background pictures
eu: Atzeko planoaren SVG irudiak

en: Support and coding guidance
eu: Euskarria eta kode zuzenketa

en: Code for generating special characters' icons
eu: Karaktere berezien ikonoak sortzeko kodea

en: Port to KConfig XT, coding help
eu: KConfig XT-ra moldaketa, kode laguntza

en: Code cleaning, Theme class
eu: Kodearen garbiketa, gaien klaseak

en: Timer setting widgets
eu: Tenporizadorearen ezarpenerako trepetak

en: Port to KDE Frameworks 5
eu: KDE Frameworks 5era egokitzea

en: Error while loading the sound names.
eu: Errorea soinuen izenak kargatzean.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
eu[0]: segundo hamarren 1
eu[1]: %1 segundo hamarren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
eu: Ezarri 2 letren arteko denbora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
eu: Ezarri tenporizadorea (segundo hamarrenetan)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
eu: Bi hizkien arteko denbora ezar dezakezu Haur moduan. Lehenetsia segundoaren 4 hamarren da, baina ume txikiagoek denbora gehiago behar izan dezakete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Haur modua</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
eu: Bi hizkien arteko denbora ezar dezakezu Heldu moduan. Lehenetsia segundoaren 2 hamarren da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Heldu modua</p></body></html>
