klettres - en to gl translation catalogue (69 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
gl: O ficheiro sounds.xml non se atopa en
    $KDEDIR/share/apps/klettres/data/
    
    Instale este ficheiro e inicie KLettres de novo.

en: KLettres - Error
gl: Erro de KLettres

en: New Sound
gl: Novo son

en: Play a new sound
gl: Reproducir un son novo

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
gl: Podes tocar un son novo se premes este botón ou utilizas a opción do menú Ficheiro->Novo son.

en: Get Alphabet in New Language...
gl: Obter o alfabeto nun novo idioma…

en: Replay Sound
gl: Repetir o son

en: Play the same sound again
gl: Tocar de novo o mesmo son

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
gl: Podes reproducir de novo o mesmo son premendo este botón ou empregando o menú Ficheiro -> Repetir o son.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
gl: Niv&el

en: Select the level
gl: Escolle o nivel

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
gl: Podes escoller o nivel: o nivel 1 mostra unha letra e lea; o nivel 2 non mostra a letra, só a reproduce; o nivel 3 mostra unha sílaba e lea; o nivel 4 non mostra a sílaba, só a reproduce.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
gl: &Idioma

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
gl[0]: Nivel 1
gl[1]: Nivel %1

en: Themes
gl: Temas

en: Select the theme
gl: Escolle o tema

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
gl: Aquí podes cambiar o tema de KLettres. Un tema consiste na imaxe de fondo e a cor da fonte da letras que se mostran.

en: Mode Kid
gl: Modo infantil

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
gl: Se estás no modo adulto, ao premer este botón irás para o modo infantil. Este modo non ten barra de menú e a fonte da barra de estado é máis grande.

en: Mode Grown-up
gl: Modo adulto

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
gl: O modo para adultos é o modo normal, no que pode ver a barra de menú.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
gl: Fonte

en: Font Settings
gl: Configuración das fontes

en: Timer
gl: Temporizador

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
gl: (Nivel %1)

en: Grown-up mode is currently active
gl: O modo para adultos está activo

en: Switch to Kid mode
gl: Ir ao modo infantil

en: Kid mode is currently active
gl: O modo infantil está activo

en: Switch to Grown-up mode
gl: Ir ao modo adulto

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
gl: O ficheiro $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt non se atopou;
    comprobe a instalación.

en: Error
gl: Erro

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
gl: Idioma

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
gl: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
gl: Indica se a barra de menú é mostrada ou agochada

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
gl: Modo

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
gl: Nivel de dificultade.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
gl: Temporizador infantil

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
gl: Temporizador para adultos

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
gl: &Aparencia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
gl: Principal

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
gl: Caracteres especiais

en: Type the letter or syllable that you just heard
gl: Escribe a letra ou a sílaba que acabas de ouvir

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
gl: Neno

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
gl: Deserto

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
gl: Sabana

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
gl: Auga

en: Romanized Hindi
gl: Hindi romanizado

en: English Phonics
gl: Sons ingleses

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
gl: Ningunha

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
gl: KLettres axuda os cativos e os adultos a aprenderen 
    un idioma novo por asociación de sons e 
    letras nese idioma.
    
    Hai dispoñíbeis 25 idiomas.

en: (C) 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf
gl: © 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf

en: Kids and grown-up oxygen icons
gl: Iconas oxygen para nenos e adultos

en: SVG background pictures
gl: Imaxes SVG de fondo

en: Support and coding guidance
gl: Apoio e consellos no código

en: Code for generating special characters' icons
gl: Código para xerar as iconas dos caracteres especiais

en: Port to KConfig XT, coding help
gl: Portado a KConfig XT, axuda co código

en: Code cleaning, Theme class
gl: Limpezas do código, clase Theme

en: Timer setting widgets
gl: Trebellos de configuración de temporizador

en: Port to KDE Frameworks 5
gl: Adaptación á versión 5 da infraestrutura de KDE.

en: Error while loading the sound names.
gl: Ocorreu un erro ao cargar os nomes dos sons.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
gl[0]: 1 décima de segundo
gl[1]: %1 décimas de segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
gl: Configurar o tempo entre 2 letras.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
gl: Indica o tempo (en décimas de segundo)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
gl: Pódese indicar o tempo entre cada dúas letras no modo infantil. De maneira predeterminada é de 4 décimas de segundo pero os nenos máis pequenos poden precisar de máis tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Modo infantil</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
gl: Pódese indicar o tempo entre cada dúas letras no modo para adultos. De maneira predeterminada é de 2 décimas de segundo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Modo adulto</p></body></html>
