klettres - en to hne translation catalogue (64 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
hne: फाइल sounds.xml नइ मिलिस इहां-
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    किरपा करके, ए फाइल ल इनस्टाल करव अउ के-लेटर फिर से  चालू करव.

en: KLettres - Error
hne: के-लेटर्स - गलती

en: New Sound
hne: नवा अवाज

en: Play a new sound
hne: नवा अवाज बजाव

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
hne: आप ए बटन ल दबाकर या फाइल मेन्यू मं नवा अवाज के परयोग कर नवा अवाज बजा सकथो .

en: Get Alphabet in New Language...
hne: नवा भाखा मं अक्छर प्राप्त करव...

en: Replay Sound
hne: अवाज फििर से बजाव

en: Play the same sound again
hne: उसी अवाज ल फिर से बजाव

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
hne: आप ओही अवाज ल ए बटन मं किलिक कर या फाइल मेन्यू मं फिर से अवाज बजाव चुन कर फिर से बजा सकथो .

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
hne: स्तर (&e)

en: Select the level
hne: स्तर चुनव

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
hne: भाखा (&L)

en: Themes
hne: प्रसंग

en: Select the theme
hne: प्रसंग चुनव

en: Mode Kid
hne: मोड किड

en: Mode Grown-up
hne: मोड ग्रोन-अप

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
hne: ग्रोनअप मोड वो सामान्य मोड हे जहाँ आप मन मेन्यूपट्टी ल देख सकथो .

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
hne: फोंट

en: Font Settings
hne: फोंट सेटिंग

en: Timer
hne: टाइमर

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
hne: (स्तर %1)

en: Grown-up mode is currently active
hne: ग्रोनअप मोड अभी हाल के मं सक्रिय हे

en: Switch to Kid mode
hne: किड मोड मं स्विच करव

en: Kid mode is currently active
hne: किड मोड अभी हाल के मं सक्रिय हे

en: Switch to Grown-up mode
hne: ग्रोन-अप मोड मं स्विच करव

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
hne: फाइल $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt नइ मिलिस;
    किरपा करके, अपन इंस्टालेसन जांचव.

en: Error
hne: गलती

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
hne: भाखा

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
hne: प्रसंग

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
hne: मोड

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
hne: कठिनाई स्तर

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
hne: किड टाइमर

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
hne: ग्रोन-अप टाइमर

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
hne: देखव (&o)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
hne: मुख्य

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
hne: विसिस्ट अक्छर

en: Type the letter or syllable that you just heard
hne: पत्र या सिलेबल जऊन आप मन अभी सुना वो टाइप करव

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
hne: किड

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
hne: मरूस्थल

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
hne: सावाना

en: Romanized Hindi
hne: रोमनीकृत हिन्दी

en: Luganda
hne: लुगांडा

en: KLettres
hne: के-लेटर्स

en: Anne-Marie Mahfouf
hne: एन्ने मैरी मेहफोफ

en: Marc Cheng
hne: मार्क चेंग

en: Danny Allen
hne: डैनी एलन

en: SVG background pictures
hne: एसवीजी पिछोत अंगना फोटू

en: Robert Gogolok
hne: राबर्ट गोगोलोक

en: Support and coding guidance
hne: समर्थन अउ कोडिंग मार्गदर्सन

en: Peter Hedlund
hne: पीटर हेडलुंड

en: Code for generating special characters' icons
hne: विसेस अक्छर के चिनहा जेनरेट करे बर कोड

en: Waldo Bastian
hne: वाल्दो बास्तियान

en: Port to KConfig XT, coding help
hne: के-कान्फिग एक्सटी मं पोर्ट, कोड लिखे मं मदद

en: Pino Toscano
hne: पिनो टोसकिसनो

en: Code cleaning, Theme class
hne: कोड साफ करना, प्रसंग क्लास

en: Michael Goettsche
hne: माइकल गोएत्चे

en: Timer setting widgets
hne: टाइमर सेटिंग विजेट्स

en: Error while loading the sound names.
hne: अवाज नाम लोड करे मं गलती.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
hne: २ अक्छर के बीच के समय सेट करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
hne: टाइमर सेट करव (सेकन्ड के दसवां हिस्सा मं)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
hne: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">किड मोड</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
hne: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ग्रोन अप मोड</p></body></html>
