klettres 0 - en to hr translation catalogue (64 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
hr: Datoteka sounds.xml nije pronađen u
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Instalirajte ovu datoteku i ponovo pokrenite KSlova.

en: KLettres - Error
hr: KSlova – pogreška

en: New Sound
hr: Novi glas

en: Play a new sound
hr: Pokreni novi glas

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
hr: Novi glas možete pokrenuti klikanjem ovog gumba ili putem izbornika Datoteke – Novi glas.

en: Get Alphabet in New Language...
hr: Dohvati abecedu novog jezika …

en: Replay Sound
hr: Ponovi glas

en: Play the same sound again
hr: Ponovno pokreni isti glas

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
hr: Isti glas možete ponovo pokrenuti klikanjem ovog gumba ili putem izbornika Datoteke – Ponovi glas.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
hr: R&azina

en: Select the level
hr: Odaberite razinu

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
hr: Možete odabrati sljedeće razine: Razina 1 prikazuje slovo i možete ga čuti. Razina 2 ne prikazuje slovo, već ga samo čujete. Razina 3 prikazuje slog i možete ga čuti. Razina 4 ne prikazuje slog, već ga samo čujete

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
hr: &Jezik

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
hr[0]: Razina %1
hr[1]: Razina %1
hr[2]: Razina %1

en: Themes
hr: Teme

en: Select the theme
hr: Odaberite temu

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
hr: Ovdje možete odabrati temu za KSlova. Tema se sastoji od pozadinske slike i boje fonta prikazanih slova.

en: Mode Kid
hr: Način za djecu

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
hr: Ako je aktiviran način za odrasle osobe, klikanjem ovog gumba prebacit ćete u način za djecu. Način za djecu nema traku izbornika i font trake stanja je veći.

en: Mode Grown-up
hr: Način za odrasle

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
hr: Način za odrasle je normalni način prikaza u kojem možete vidjeti traku izbornika.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
hr: Pismo

en: Font Settings
hr: Postavke fonta

en: Timer
hr: Vrijeme

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
hr: (Razina %1)

en: Grown-up mode is currently active
hr: Trenutno je aktivan način za odrasle

en: Switch to Kid mode
hr: Prebaci na način za djecu

en: Kid mode is currently active
hr: Trenutno je aktivan način za djecu

en: Switch to Grown-up mode
hr: Prebaci na način za odrasle

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
hr: Datoteka $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt nije pronađena.
    Provjerite svoju instalaciju.

en: Error
hr: Pogreška

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
hr: Jezik

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
hr: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
hr: Je li traka izbornika prikazana ili skrivena

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
hr: Način

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
hr: Razina težine.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
hr: Način za djecu

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
hr: Vrijeme za odrasle

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
hr: &Izgled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hr: Po&stavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
hr: Glavni

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
hr: Posebni znakovi

en: Type the letter or syllable that you just heard
hr: Unesite slovo ili slog koji ste upravo čuli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
hr: Klinac

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
hr: Pustinja

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
hr: Savana

en: Romanized Hindi
hr: Romanizirani hinduski

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
hr: Nijedan

en: KLettres
hr: KSlova

en: Kids and grown-up oxygen icons
hr: Ikone oxygen za klince i odrasle

en: SVG background pictures
hr: Pozadinske slike u SVG-u

en: Support and coding guidance
hr: Podrška i vođenj pri kodiranju

en: Code for generating special characters' icons
hr: Kod za generiranje ikona posebnih znakova

en: Port to KConfig XT, coding help
hr: Premještanje na KConfig XT, pomoć s kodiranjem

en: Code cleaning, Theme class
hr: Sređivanje kôda, klasa za teme

en: Timer setting widgets
hr: Widgeti za vrijeme

en: Error while loading the sound names.
hr: Pogreška tijekom učitavanja naziva glasova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
hr: Prilagođavanje vremena između dva slova.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
hr: Zadajte vrijeme (u desetinkama)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
hr: Možete postaviti vrijeme između dva slova u načinu za klince. Zadano je četiri desetinke, no mlađem uzrastu može trebati više vremena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
hr: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način za klince</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
hr: Možete postaviti vrijeme između dva slova u načinu za odrasle. Zadano je dvije desetinke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
hr: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način za odrasle</p></body></html>
