KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
hu: Nem található sounds.xml nevű fájl ebben a könyvtárban:
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Telepítse fel a fájlt, majd indítsa újra a programot.

en: KLettres - Error
hu: KLettres - Hiba

en: New Sound
hu: Új hang

en: Play a new sound
hu: Új hang lejátszása

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
hu: Új hang lejátszásához kattintson erre a gombra vagy válassza a Fájl menü Új hang menüpontját.

en: Get Alphabet in New Language...
hu: Új nyelv ábécéjének letöltése...

en: Replay Sound
hu: A hang újrajátszása

en: Play the same sound again
hu: Ugyanannak a hangnak a lejátszása

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
hu: Ugyanaz a hang újból lejátszható, ha rákattint erre a gombra vagy a Fájl menü A hang újbóli lejátszása menüpontját választja.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
hu: Sz&int

en: Select the level
hu: A szint kiválasztása

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
hu: Itt lehet kiválasztani a szintet: az 1. szinten megjelenik a betű és a hozzá tartozó hang hallatszik. A 2. szinten csak a hang hallatszik (a betűé). A 3. szinten megjelenik egy szótag és a hozzá tartozó hang hallatszik. A 4. szinten csak a hang hallatszik (a szótagé).

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
hu: Nyel&v

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
hu[0]: %1. szint
hu[1]: %1. szint

en: Themes
hu: Témák

en: Select the theme
hu: Válasszon egy témát

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
hu: Itt lehet beállítani a KLettres grafikai témáját. A téma határozza meg a háttérképet és a szöveg színét.

en: Mode Kid
hu: Gyermek mód

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
hu: Felnőtt módban ide kattintva lehet beállítani a Gyermek módot. Gyermek módban nincs menüsáv és az állapotsorban nagyobb a betűméret.

en: Mode Grown-up
hu: Felnőtt mód

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
hu: Ez a normál mód, amikor látható a menüsáv.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
hu: Betűtípus

en: Font Settings
hu: Betűtípus-beállítások

en: Timer
hu: Időmérő

en: Timer Settings
hu: Időzítőbeállítások

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
hu: (%1. szint)

en: Grown-up mode is currently active
hu: Jelenleg a Felnőtt mód aktív

en: Switch to Kid mode
hu: Váltás Gyermek módra

en: Kid mode is currently active
hu: Jelenleg a Gyermek mód aktív

en: Switch to Grown-up mode
hu: Váltás Felnőtt módra

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
hu: A $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt fájl nem található.
    Ellenőrizze, minden megfelelően van-e telepítve.

en: Error
hu: Hiba

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
hu: Nyelv

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
hu: Téma

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
hu: Megjeleníti vagy elrejti a menüsávot

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
hu: Mód

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
hu: Nehézségi szint.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
hu: Időmérő - gyerekeknek

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
hu: Időmérő - felnőtteknek

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
hu: Meg&jelenés

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
hu: Alap

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
hu: Speciális karakterek

en: Type the letter or syllable that you just heard
hu: Üsse le a hallott hangnak megfelelő betűt vagy szótagot

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
hu: Gyermek

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
hu: Sivatag

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
hu: Szavanna

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
hu: Víz

en: Romanized Hindi
hu: Latin betűs hindi

en: English Phonics
hu: Angol hangzástan

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
hu: Nincs

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
hu: A KLettres segít a nagyon kis gyermekeknek vagy azoknak
    a felnőtteknek, akik új nyelvet tanulnak a hangok és a betűk
    összekapcsolásában az adott nyelven.
    
    25 nyelv érhető el.

en: (C) 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf
hu: © Anne-Marie Mahfouf, 2001-2011.

en: Kids and grown-up oxygen icons
hu: Gyerek és felnőtt Oxygen ikonok

en: SVG background pictures
hu: SVG formátumú háttérképek

en: Support and coding guidance
hu: Támogatás, kódolási segítség

en: Code for generating special characters' icons
hu: Programkód speciális karakterek ikonjának generálásához

en: Port to KConfig XT, coding help
hu: Portolás a KConfig XT-re, segítség a programozáshoz

en: Code cleaning, Theme class
hu: Kódtisztítás, Theme osztály

en: Timer setting widgets
hu: Időzítőbeállító elemek

en: Port to KDE Frameworks 5
hu: Portolás KDE Frameworks 5-re

en: Error while loading the sound names.
hu: Hiba történt a hangok neveinek betöltése közben.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
hu[0]: 1 tizedmásodperc
hu[1]: %1 tizedmásodperc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
hu: 2 betű közötti időköz beállítása.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
hu: Az időzítő beállítása (tizedmásodpercben)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
hu: Itt állítható be, mennyi idő teljen el két betű között Gyermek módban. Alapértelmezés szerint 4 tizedmásodperc, de kisebb gyermekek esetében ez esetleg nem elég.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Gyermek mód</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
hu: Itt állítható be, mennyi idő teljen el két betű között Felnőtt módban. Alapértelmezés szerint 2 tizedmásodperc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Felnőtt mód</p></body></html>
