klettres - en to ka translation catalogue (71 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
ka: ფაილი sounds.xml ვერ იქნა ნაპოვნი
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    დააყენეთ ეს ფაილი და KLettres თავიდან გაუშვით.

en: KLettres - Error
ka: KLettres - შეცდომა

en: New Sound
ka: ახალი ხმა

en: Play a new sound
ka: ხმის დაკვრა

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
ka: ახალი ხმის დაკვრა ამ ღილაკზე დაჭერით ან ფაილის მენიუში ახალი ხმით შეგიძლიათ.

en: Get Alphabet in New Language...
ka: მიიღეთ ახალი ენის ანბანი...

en: Replay Sound
ka: ხმის თავიდან დაკვრა

en: Play the same sound again
ka: ხმის თავიდან დაკვრა

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
ka: ხმის თავიდან დაკვრა ამ ღილაკზე დაჭერით შეგიძლიათ ან ფაილის მენიუში, ხმის თავიდან დაკვრა.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
ka: &დონე

en: Select the level
ka: აირჩიეთ დონე

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
ka: თქვენ შეგიძლიათ აირჩიოთ დონე: დონე 1 აჩვენებს წერილს და გესმით იგი; მე -2 დონე არ აჩვენებს წერილს, თქვენ მხოლოდ მოისმენთ მას; მე -3 დონე აჩვენებს syllable- ს და მოისმენთ; მე -4 დონე არ აჩვენებს syllable- ს, თქვენ მხოლოდ მოისმენთ.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
ka: &ენა

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
ka[0]: დონე %1
ka[1]: დონე %1

en: Themes
ka: თემები

en: Select the theme
ka: აირჩიეთ თემა

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
ka: აქ შეგიძლიათ KLettres-ის თემა შეცვალოთ. თემა ფონის სურათისა და საჩვენებელი წერილის ფერისგან შედგება.

en: Mode Kid
ka: ბავშვის რეჟიმი

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
ka: თქვენ ზრდასრულის რეჟიმში ხართ. ამ ღილაკზე დაწოლით ბავშვის რეჟიმის მორგება შეგიძლიათ. ბავშვის რეჟიმს მენიუს ზოლი არ აქვს და სტატუსის ზოლში ფონტი უფრო დიდია.

en: Mode Grown-up
ka: დიდის რეჟიმი

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
ka: ზრდასრულების რეჟიმი ნორმალური რეჟიმია, სადაც მენიუს ზოლიც ჩანს.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
ka: ფონტი

en: Font Settings
ka: ფონტის პარამეტრები

en: Timer
ka: წამმზომი

en: Timer Settings
ka: წამზომის მორგება

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
ka: (დონე %1)

en: Grown-up mode is currently active
ka: ამჟამად ჩართულია ზრდასრულის რეჟიმი

en: Switch to Kid mode
ka: ბავშვის რეჟიმზე გადართვა

en: Kid mode is currently active
ka: ამჟამად ჩართულია ბავშვის რეჟიმი

en: Switch to Grown-up mode
ka: ზრდასრულის რეჟიმზე გადართვა

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
ka: ფაილი $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt არ არსებობს;
    გადაამოწმეთ თქვენი დაყენებული ვერსია.

en: Error
ka: შეცდომა

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
ka: ენა

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
ka: თემა

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
ka: დამალულია თუ არა მენიუს ზოლი

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
ka: რეჟიმი

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
ka: სირთულის დონე.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
ka: ბავშვის ტაიმერი

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
ka: ზრდასრულის ტაიმერი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
ka: &შეხედვა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
ka: სპეციალური სიმბოლოები

en: Type the letter or syllable that you just heard
ka: აკრიფეთ სიმბოლო ან მარცვალი, რომელიც ახლა გაიგეთ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
ka: ბავშვი

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
ka: უდაბნო

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
ka: სავანა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
ka: წყლის ფერი

en: Romanized Hindi
ka: გაინგლისურებული ჰინდი

en: Luganda
ka: ლუგანდა

en: English Phonics
ka: ინგლისური აკუსტიკა

en: Tswana
ka: ცვანა

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
ka: არაფერი

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
ka: KLettres ძალიან ეხმარება მცირეწლოვან ბავშვს ან ზრდასრულს, ისწავლოს 
    ახალი ენა ბგერების ასოცირებით და 
    ბგერებით ამ ენაზე.
    
    ხელმისაწვდომია 25 ენა.

en: Kids and grown-up oxygen icons
ka: ბავშვებისა და ზრდასრულების Oxygen ხატულები

en: SVG background pictures
ka: SVG ფონის სურათები

en: Support and coding guidance
ka: მხარდაჭერა და პროგრამირების გაძღოლა

en: Code for generating special characters' icons
ka: სპეციალური სიმბოლოს ხატულების გენერირების კოდი

en: Port to KConfig XT, coding help
ka: KConfig XT-ზე პორტი, დახმარება პროგრამირებაში

en: Code cleaning, Theme class
ka: კოდის გასუფთავება, თემის კლასი

en: Timer setting widgets
ka: ტაიმერის პარამეტრების ვიჯეტები

en: Port to KDE Frameworks 5
ka: KDE Frameworks 5-ზე გადატანა

en: Error while loading the sound names.
ka: შეცდომა ხმის სახელების ჩატვირთვისას.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
ka[0]: წამის ერთი მეათედი
ka[1]: წამის %1 მეათედი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
ka: დრო ორ სიმბოლოს შორის.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
ka: ტაიმერის დაყენება (წამის მეათედები)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
ka: ბავშვების რეჟიმში ორ სიმბოლოს შორის დრო შეგიძლიათ დააყენოთ. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა ოთხი მეათედი წამი, მაგრამ პატარა ბავშვებს უფრო მეტი დროც კი შეიძლება დასჭირდეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">საბავშვო რეჟიმი</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
ka: შეგიძლიათ ზრდასრულ რეჟიმში ორ სიმბოლოს შორის დრო დააყენოთ. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა ორი მეათედი წამი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ზრდასრულის რეჟიმი</p></body></html>
