klettres - en to km translation catalogue (61 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
km: បាន​រកឃើញ​ឯកសារ sounds.xml នៅក្នុង
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    សូម​ដំឡើង​ឯកសារ​នេះ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម KLettres ម្ដងទៀត ។

en: KLettres - Error
km: KLettres - កំហុស

en: New Sound
km: សំឡេង​ថ្មី

en: Play a new sound
km: លេង​សំឡេង​ថ្មី

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
km: អ្នក​អាច​ចាក់​សំឡេង​ថ្មី ដោយ​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ឬ​ប្រើ​ម៉ឺនុយ ឯកសារ -> សំឡេងថ្មី ។

en: Get Alphabet in New Language...
km: យក​អក្សរ​ក្រម​ជា​ភាសា​ថ្មី...

en: Replay Sound
km: ចាក់​សំឡេង​ម្ដងទៀត

en: Play the same sound again
km: ចាក់​សំឡេង​ដដែល​ម្ដងទៀត

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
km: អ្នកអាច​ចាក់​សំឡេង​ដដែល​ម្ដង​ទៀត ដោយចុច​ប៊ូតុង​នេះ ឬ​ដោយប្រើ​ម៉ឺនុយ ឯកសារ -> ចាក់​សំឡេង​ម្ដងទៀត ។

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
km: កម្រិត

en: Select the level
km: ជ្រើស​កម្រិត

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​កម្រិត ៖ កម្រិត ១ បង្ហាញ​ទាំង​អក្សរ និង​ឮ​ទាំង​សំឡេង ។ កម្រិត ២ មិន​បង្ហាញ​អក្សរ​ទេ ប៉ុន្តែ​ឮ​សំឡេង ។ កម្រិត ៣ បង្ហាញ​ជា​ព្យាង្គ និង​ឮ​សំឡេង ។ កម្រិត ៤ មិនបង្ហាញ​ជា​ព្យាង្គ​ទេ ប៉ុន្តែ​ឮ​សំឡេង ។

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
km: ភាសា

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
km[0]: កម្រិត %1

en: Themes
km: ស្បែក

en: Select the theme
km: ជ្រើស​ស្បែក

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
km: ទីនេះ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្បែក KLettres បាន ។ ស្បែក មាន​នៅក្នុង​រូបភាព​ផ្ទៃខាងក្រោយ ហើយ​ពណ៌ពុម្ព​អក្សរ​គឺ​ដើម្បី​បង្ហាញ​តួអក្សរ ។

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​នៅ​ក្នុង​របៀប Grown-up ចុច​លើប៊ូតុង​នេះ​នឹង​រៀបចំ​របៀប Kid ។ របៀប Kid ​​គ្មាន​លេខ និង​ពុម្ពអក្សរ​គឺ​ធំ​ជាង​នៅ​ក្នុង​របារ​ស្ថានភាព ។

en: Mode Grown-up
km: របៀប Grown-up

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
km: របៀប Grownup គឺ​ជា​របៀប​ធម្មតា​ដែលអ្នក​អាច​ឃើញ​របារ​ម៉ឺនុយ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: Font Settings
km: ការ​កំណត់​ពុម្ពអក្សរ

en: Timer
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ពេល​វេលា

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
km: (កម្រិត %1)

en: Grown-up mode is currently active
km: របៀប Grown-up បច្ចុប្បន្ន​សកម្ម

en: Switch to Kid mode
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប Kid

en: Kid mode is currently active
km: របៀប Kid បច្ចុប្បន្ន​សកម្ម

en: Switch to Grown-up mode
km: ប្ដូរ​ទៅ​របៀប Grown-up

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt ទេ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Error
km: កំហុស

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
km: ភាសា

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
km: ស្បែក

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
km: ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញ ឬ​លាក់​របារ​ម៉ឺនុយ

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
km: របៀប

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
km: កម្រិត​លំបាក ។

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
km: ឧបករណ៍​កំណត់ពេលវេលា Kid

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ពេលវេលា Grown-up

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
km: រូបរាង

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
km: មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
km: តួអក្សរ​ពិសេស

en: Type the letter or syllable that you just heard
km: ​វាយ​បញ្ចូល​តួ​អក្សរ ឬ​ព្យាង្គដែលអ្នក​ឮ

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
km: វាលខ្សាច់

en: English Phonics
km: សំឡេង​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
km: គ្មាន

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
km: KLettres ជួយ​កុមារ ឬ​អ្នក​រៀន​ពេញ​វ័យ​នូវ 
    ភាសា​ថ្មី​មួយ ដោយ​ភ្ជាប់​នូវ​សំឡេង និង 
    អក្សរ​នៅ​ក្នុង​ភាសា​នេះ ។
    
    មាន 25 ភាសា

en: (C) 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០១-២០១១ ដោយ Anne-Marie Mahfouf

en: Kids and grown-up oxygen icons
km: ក្មេង និង​រូបតំណាង​អុកស៊ីសែល​ដែល​រីក​ចម្រើន

en: SVG background pictures
km: រូបភាព​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ SVG

en: Support and coding guidance
km: ណែនាំ​ការគាំទ្រ និង​ការ​សរសេរកូដ

en: Code for generating special characters' icons
km: កូដ​សម្រាប់​បង្កើត​រូបតំណាង​របស់តួអក្សរ​ពិសេស

en: Port to KConfig XT, coding help
km: ច្រកទៅ KConfig XT ជំនួយ​ក្នុងការ​សរសេរ​កូដ

en: Code cleaning, Theme class
km: សម្អាត​កូដ ថ្នាក់​ស្បែក

en: Timer setting widgets
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ការកំណត់​ឧបករណ៍​កំណត់​ពេលវេលា

en: Error while loading the sound names.
km: កំហុស​នៅពេល​ផ្ទុក​ឈ្មោះ​សំឡេង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
km: កំណត់​ចន្លោះ​ពេល​រវាង​តួអក្សរ ២ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
km: កំណត់​កម្មវិធី​កំណត់​ពេលវេលា (គិត​ជា​ភាគ ១០ នៃ​វិនាទី)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​ពេវេលា​រចន្លោះ​អក្សរ​ពីរ​នៅ​ក្នុង Kid mode ។ លំនាំដើម​គឺ 4/10 នៃ​វិនាទី ប៉ុន្តែ​ក្មេង​អាច​ត្រូវ​កា​រពេលវេលា​បន្ថែម​ទៀត ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​ពេលវេលា​ចន្លោះ​អក្សរ​ពីរ​នៅ​ក្នុង​របៀប Grown-up ។ លំនាំ​ដើម​គឺ 2/10 នៃ​វិនាទី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">របៀប Grown-up</p></body></html>
