klettres - en to lv translation catalogue (65 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
lv: sounds.xml fails nav atrasts 
    $KDEDIR/share/apps/klettres/data/
    
    Lūdzu uzinstalējat šo failu un palaidiet KLettres no jauna.

en: KLettres - Error
lv: KLettres - Kļūda

en: New Sound
lv: Jauna skaņa

en: Play a new sound
lv: Atskaņot jauno skaņu

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
lv: Varat atskaņot jauno skaņu, noklikšķinot šo pogu vai lietojot izvēlni 'Fails', 'Jauna skaņa'.

en: Get Alphabet in New Language...
lv: Iegūt alfabētu jaunā valodā...

en: Replay Sound
lv: Atkārtot skaņu

en: Play the same sound again
lv: Atskaņot to pašu skaņu vēlreiz

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
lv: Varat atkārtot to pašu skaņu vēlreiz, nospiežot šo pogu vai lietojot izvēlni 'Fails', 'Atkārtot skaņu'.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
lv: Līm&enis

en: Select the level
lv: Izvēlēties līmeni

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
lv: Varat izvēlēties līmeni: 1. līmenī tiek parādīts burts un jūs to dzirdat; 2. līmenī burts netiek rādīts, jūs to tikai dzirdat; 3. līmenī tiek parādīta zilbe un jūs to dzirdat; 4. līmenī zilbe netiek rādīta, jūs to tikai dzirdat.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
lv: &Valoda

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
lv[0]: %1.līmenis
lv[1]: %1.līmenis
lv[2]: %1.līmenis

en: Themes
lv: Tēmas

en: Select the theme
lv: Izvēlieties tēmu

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
lv: Šeit varat mainīt KLettres tēmu. Tēma sastāv no fona attēla un attēlotā burta fonta krāsas.

en: Mode Kid
lv: Bērna režīms

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
lv: Ja esat pieaugušā režīmā, nospiežot šo pogu, tiks ieslēgts bērna režīms. Bērna režīmā nav izvēlnes joslas, un fonts statusa joslā ir lielāks.

en: Mode Grown-up
lv: Pieaugušā režīms

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
lv: Pieaugušā režīms ir normālais režīms, kur varat redzēt izvēlnes joslu.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
lv: Fonts

en: Font Settings
lv: Fontu iestatījumi

en: Timer
lv: Taimeris

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
lv: (%1. līmenis)

en: Grown-up mode is currently active
lv: Pieaugušā režīms pašreiz ir aktīvs

en: Switch to Kid mode
lv: Pārslēgt uz bērna režīmu

en: Kid mode is currently active
lv: Bērna režīms pašreiz ir aktīvs

en: Switch to Grown-up mode
lv: Pārslēgt uz pieaugušā režīmu

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
lv: Fails $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt nav atrasts;
    lūdzu, pārbaudiet jūsu instalāciju!

en: Error
lv: Kļūda

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
lv: Valoda

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
lv: Tēma

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
lv: Vai izvēlnes josla tiek rādīta vai slēpta

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
lv: Režīms

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
lv: Sarežģītības līmenis.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
lv: Bērna taimeris

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
lv: Pieaugušā taimeris

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lv: &Fails

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
lv: &Izskats

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
lv: Ie&statījumi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
lv: Galvenais

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
lv: Speciālās rakstzīmes

en: Type the letter or syllable that you just heard
lv: Uzrakstiet burtu vai zilbi, kuru tikko dzirdējāt

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
lv: Bērns

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
lv: Tuksnesis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
lv: Savanna

en: Romanized Hindi
lv: Romanizētā hindi

en: English Phonics
lv: Angļu skaņas

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
lv: Nav

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
lv: KLettres palīdz ļoti jauniem bērniem vai pieaugušiem mācīties 
    jaunu valodu, saistot skaņas un 
    burtus šai valodā.
    
    Ir pieejamas 25 valodas.

en: Kids and grown-up oxygen icons
lv: Bērnu un pieaugušo Oxygen ikonas

en: SVG background pictures
lv: SVG fona attēli

en: Support and coding guidance
lv: Atbalsts un kodēšanas ceļvedis

en: Code for generating special characters' icons
lv: Kods speciālo rakstzīmju ikonu ģenerēšanai

en: Port to KConfig XT, coding help
lv: Portēšana uz KConfig XT, palīdzība kodēšanā

en: Code cleaning, Theme class
lv: Koda attīrīšana, tēmu klase

en: Timer setting widgets
lv: Taimera iestatījumu sīkrīki

en: Error while loading the sound names.
lv: Kļūda ielādējot skaņu nosaukumus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
lv: Iestatiet laiku starp 2 burtiem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
lv: Iestatiet taimeri (sekunžu desmitdaļās)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
lv: Bērna režīmā jūs varat iestatīt laiku starp diviem burtiem. Noklusējums ir 4 sekundes desmitdaļas, bet jaunākiem bērniem būtu vajadzīgs ilgāks laiks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
lv: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Bērna režīms</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
lv: Pieaugušā režīmā jūs varat iestatīt laiku starp diviem burtiem. Noklusējums ir 2 sekundes desmitdaļas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
lv: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pieaugušā režīms</p></body></html>
