klettres - en to nds translation catalogue (67 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
nds: De Datei "sounds.xml" lett sik binnen
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    nich finnen.
    Bitte installeer disse Datei un start KLettres denn nieg.

en: KLettres - Error
nds: KLettres - Fehler

en: New Sound
nds: Nieg Klang

en: Play a new sound
nds: En nieg Klang afspelen

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
nds: Du kannst en nieg Klang afspelen, wenn Du op dissen Knoop klickst, oder binnen dat Dateimenü "Nieg Klang" bruukst.

en: Get Alphabet in New Language...
nds: Alfabeet in en nieg Spraak daalladen...

en: Replay Sound
nds: Klang wedderhalen

en: Play the same sound again
nds: Sülven Klang nochmaal afspelen

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
nds: Du kannst den sülven Klang nochmaal afspelen, wenn Du op dissen Knoop klickst, oder binnen dat Dateimenü "Klang wedderhalen" bruukst.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
nds: &Stoop

en: Select the level
nds: De Stoop utsöken

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
nds: Du kannst de Stoop utsöken: Stoop 1 wiest en Bookstaav un Du höörst em; Stoop 2 wiest keen Bookstaav, Du höörst em bloots; Stoop 3 wiest en Sülv un Du höörst ehr; Stoop 4 wiest keen Sülv, Du höörst ehr bloots.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
nds: &Spraak

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
nds[0]: Stoop %1
nds[1]: Stoop %1

en: Themes
nds: Mustern

en: Select the theme
nds: Dat Muster utsöken

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
nds: Hier kannst Du dat Muster för KLettres ännern. En Muster bargt en Achtergrundbild un de Schriftklöör för den wiesten Bookstaav.

en: Mode Kid
nds: Kinnerbedrief

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
nds: Wenn Du in den Opwussenbedrief büst, kannst Du mit dissen Knoop na den Kinnerbedrief wesseln. De Kinnerbedrief hett keen Menübalken un de Statusbalkenschrift is grötter.

en: Mode Grown-up
nds: Opwussenbedrief

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
nds: De Opwussenbedrief is de normale Bedrief, de Menübalken warrt wiest.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
nds: Schriftoort

en: Font Settings
nds: Schriftoorden

en: Timer
nds: Stoppklock

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
nds: (Stoop %1)

en: Grown-up mode is currently active
nds: Opstunns is de Opwussenbedrief aktiv

en: Switch to Kid mode
nds: Na Kinnerbedrief wesseln

en: Kid mode is currently active
nds: Opstunns is de Kinnerbedrief aktiv

en: Switch to Grown-up mode
nds: Na Opwussenbedrief wesseln

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
nds: De Datei $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt lett sik nich finnen.
    Bitte prööv Dien Installatschoon.

en: Error
nds: Fehler

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
nds: Spraak

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
nds: Muster

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
nds: Leggt fast, wat de Menübalken wiest warrt

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
nds: Bedriefoort

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
nds: Speelstoop

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
nds: Stoppklock för Kinnerbedrief

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
nds: Stoppklock för Opwussenbedrief

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
nds: &Utsehn

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
nds: Hööft

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
nds: Besünner Tekens

en: Type the letter or syllable that you just heard
nds: Giff den Bookstaav oder de Sülv in, wat Du jüst höört hest

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
nds: Kind

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
nds: Wööst

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
nds: Savann

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
nds: Water

en: Romanized Hindi
nds: Hindi (latiensch Bookstaven)

en: English Phonics
nds: Engelsch Kläng

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
nds: Keen

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
nds: KLettres hölpt en bannig jung Kind oder en Opwussen
    bi't Lehren vun en nieg Spraak: de Kläng vun disse Spraak
    warrt na de Bookstaven toornt.
    
    Fiefuntwintig Spraken sünd verföögbor.

en: (C) 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf
nds: © 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf

en: Kids and grown-up oxygen icons
nds: Oxygen-Lüttbiller för Kinner un Opwussen

en: SVG background pictures
nds: SVG-Achtergrundbiller

en: Support and coding guidance
nds: Ünnerstütten un Anholt bi't Programmeren

en: Code for generating special characters' icons
nds: Kode för't Opstellen vun de Sünnerteken-Lüttbiller

en: Port to KConfig XT, coding help
nds: Porteren na KConfig XT, Programmeerhülp

en: Code cleaning, Theme class
nds: Kodeoprümen, Musterklass

en: Timer setting widgets
nds: Stoppklock-Instellfinster

en: Error while loading the sound names.
nds: Fehler bi't Laden vun de Klangnaams.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
nds: Tiet twischen twee Bookstaven fastleggen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
nds: Tietgever fastleggen (in Teihndelsekunnen)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
nds: Du kannst de Tiet twischen twee Bookstaven för den Kinnerbedrief fastleggen. De Standardweert is 4 Teihndelsekunnen, man lütter Kinner bruukt sachs länger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kinnerbedrief</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
nds: Du kannst de Tiet twischen twee Bookstaven för den Opwussenbedrief fastleggen. De Standardweert is 2 Teihndelsekunnen, man lütter Kinner bruukt sachs länger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opwussenbedrief</p></body></html>
