klettres - en to ne translation catalogue (67 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
ne: फाइलको sounds.xml 
    $KDEDIR/share/apps/klettres/ मा फेला परेन ।
    
    कृपया यो फाइल स्थापना गरेर केडीई अक्षर फेरि सुरु गर्नुहोस् ।

en: New Sound
ne: नयाँ ध्वनि

en: Play a new sound
ne: नयाँ ध्वनि बजाउनुहोस्

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
ne: तपाईँले यो बटन क्लिक गरेर वा फाइल मेनु, नयाँ ध्वनि प्रयोग गरेर नयाँ ध्वनि बजाउन सक्नुहुन्छ ।

en: Get Alphabet in New Language...
ne: नयाँ भाषामा वर्णमाला प्राप्त गर्नुहोस्...

en: Replay Sound
ne: ध्वनि पुन: बजाउनुहोस्

en: Play the same sound again
ne: उही ध्वनि पुन: बजाउनुहोस्

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
ne: तपाईँले उही ध्वनि यो बटन क्लिक गरेर वा फाइल मेनु, ध्वनि पुन: बजाउनुहोस् प्रयोग गरेर पुन: बजाउन सक्नुहुन्छ ।

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
ne: तह

en: Select the level
ne: स्तर चयन गर्नुहोस्

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
ne: तपाईँले स्तर चयन गर्न सक्नुहुन्छ: स्तर १ मा अक्षर देखिन्छ र तपाईँले यसलाई सुन्न सक्नुहुन्छ; स्तर २ मा अक्षर देखिदैन, तपाईँले सुन्न मात्र सक्नुहुन्छ; स्तर ३ मा शब्दांश देखिन्छ र तपाईँले यसलाई सुन्न सक्नुहुन्छ; स्तर ४ ले शब्दांश देखिदैन, तपाईँले यसलाई सुन्न मात्र सक्नुहुन्छ ।

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
ne: भाषा

en: Themes
ne: विषयवस्तु

en: Select the theme
ne: विषयवस्तु चयन गर्नुहोस्

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
ne: तपाईँले यहाँ केडीई अक्षरको विषयवस्तु परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ । अक्षरका लागि पृष्ठभूमि तस्वीर र फन्ट रङ रहेको विषयवस्तु प्रर्दशन हुन्छ ।

en: Mode Kid
ne: केटाकेटी मोड

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
ne: यदि तपाईँ वयस्क मोडमा हुनुहुन्छ भने यो बटनमा क्लिक गर्दा केटाकेटी मोड सेटअप हुन्छ । केटाकेटी मोडमा मेनुपट्टी छैन र फन्ट स्थितिपट्टीमा ठूलो हुन्छ ।

en: Mode Grown-up
ne: वयस्क मोड

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
ne: वयस्क मोड साधारण मोड हो जहाँ तपाईँले मेनुपट्टी हेर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
ne: फन्ट

en: Font Settings
ne: फन्ट सेटिङ

en: Timer
ne: समय सूचक

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
ne: (स्तर %1)

en: Grown-up mode is currently active
ne: वयस्क मोड हाल सक्रिय छ

en: Switch to Kid mode
ne: केटाकेटी मोडमा स्विच गर्नुहोस्

en: Kid mode is currently active
ne: केटाकेटी मोड हाल सक्रिय छ

en: Switch to Grown-up mode
ne: वयस्क मोडमा स्विच गर्नुहोस्

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
ne: $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt फाइल फेला परेन;
    कृपया तपाईँको स्थापना जाँच गर्नुहोस् ।

en: Error
ne: त्रुटि

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
ne: भाषा

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
ne: विषयवस्तु

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
ne: मेनुपट्टी देखाइएको छ वा लुकाइएको छ

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
ne: मोड

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
ne: कठिन स्तर ।

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
ne: केटाकेटी समय सूचक

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
ne: वयस्क समय सूचक

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ne: फाइल

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
ne: हेराइ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ne: सेटिङ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
ne: मुख्य

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
ne: विशेष क्यारेक्टर

en: Type the letter or syllable that you just heard
ne: तपाईँले भर्खरै सुन्नुभएको अक्षर वा शब्दांश टाइप गर्नुहोस्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
ne: केटाकेटी

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
ne: मरूभूमि

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
ne: साभान्नाह

en: Romanized Hindi
ne: रोमानाइज्ड हिन्दी

en: Luganda
ne: लुगान्डा

en: KLettres
ne: केडीई अक्षर

en: Anne-Marie Mahfouf
ne: अन्ने-मारिई महफउफ

en: Danny Allen
ne: ड्यानी एलेन

en: Robert Gogolok
ne: रोबर्ट गोगोलक

en: Support and coding guidance
ne: समर्थन र सङ्केतन मार्गदर्शन

en: Peter Hedlund
ne: पेटर हेडलुन्ड

en: Code for generating special characters' icons
ne: विशेष क्यारेक्टरको प्रतिमा उत्पन्न गर्नका लागि सङ्केत

en: Waldo Bastian
ne: वाल्डो बास्टियन

en: Port to KConfig XT, coding help
ne: KConfig XT मा पोर्ट, सङ्केतन मद्दत

en: Pino Toscano
ne: पिनो टोस्कानो

en: Code cleaning, Theme class
ne: सङ्केत सफाइ, विषयवस्तु वर्ग

en: Michael Goettsche
ne: माइकल गोयट्सचे

en: Timer setting widgets
ne: समय सूचक सेटिङ विजार्ड

en: Error while loading the sound names.
ne: ध्वनि नामहरू लोड गर्दा त्रुटि ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
ne: समयलाई दुई अक्षरको बिचमा सेट गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
ne: समयसूचक सेट गर्नुहोस् (सेकेण्डको दशौंमा)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
ne: तपाईँले किड मोड भित्र दुई अक्षरहरूको बीचमा समय सेट गर्न सक्नुहुन्छ । पूर्वनिर्धारित सेकेण्डको ४ दशक हो तर साना केटाकेटीहरूलाई लामो समय आवश्यक पर्न सक्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
ne: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">केटाकेटी मोड</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
ne: तपाईँले विकशित मोडमा दुई अक्षरहरूको बीचमा समय सेट गर्न सक्नुहुन्छ । पूर्वनिर्धारित सकेण्डको २ दशक हो ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
ne: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">वयस्क मोड</p></body></html>
