klettres - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: New Sound
oc: Son nòu

en: Play a new sound
oc: Legir un son nòu

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
oc: _Nivèl

en: Select the level
oc: Causissètz lo nivèl

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
oc: &Lenga

en: Themes
oc: Tèmas

en: Select the theme
oc: Causissètz lo tèma

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
oc: Poliça

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
oc: Lenga

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
oc: Tèma

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
oc: Mòde

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
oc: Nivèl de dificultat

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
oc: Principal

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
oc: Caractèrs especials

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
oc: Desèrt
