klettres - en to sk translation catalogue (70 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
sk: Nenájdený súbor sounds.xml v
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Prosím, nainštalujte tento súbor a spustite znovu KLettres.

en: KLettres - Error
sk: KLettres - chyba

en: New Sound
sk: Nový zvuk

en: Play a new sound
sk: Prehrať nový zvuk

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
sk: Nový zvuk môžete prehrať kliknutím na toto tlačidlo alebo pomocou ponuky Súbor - Nový zvuk.

en: Get Alphabet in New Language...
sk: Získať abecedu nového jazyka...

en: Replay Sound
sk: Zopakovať zvuk

en: Play the same sound again
sk: Opätovne prehrať zvukový súbor

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
sk: Opätovne môžete prehrať zvukový súbor kliknutím na toto tlačidlo alebo pomocou ponuky Súbor - Zopakovať zvuk

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
sk: Úroveň

en: Select the level
sk: Vybrať úroveň

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
sk: Môžete vybrať úroveň: úroveň 1 zobrazí písmeno a počítač ho i vysloví, úroveň 2 písmená nezobrazuje, iba ho budete počuť, úroveň 3 zobrazí hlásku a budete ju taktiež počuť, úroveň hlásku iba vysloví, nebudete ju vidieť.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
sk: &Jazyk

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
sk[0]: Úroveň %1
sk[1]: Úroveň %1
sk[2]: Úroveň %1

en: Themes
sk: Témy

en: Select the theme
sk: Výber témy

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
sk: Tu máte možnosť zmeniť východziu tému pre KLettres. Tému tvorí obrázok pozadia a farba písma, ktorou sa písmená zobrazujú.

en: Mode Kid
sk: Režim Dieťa

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
sk: V režime Dospelý kliknutie na toto tlačidlo spôsobí prepnutie do režimu Dieťa. V tomto režime sa nezobrazuje lišta s ponukou a fonty v stavovej lište sa zväčšia.

en: Mode Grown-up
sk: Režim Dospelý

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
sk: Režim Dospelý je normálny režim, kedy je zobrazená lišta s ponukou.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
sk: Písmo

en: Font Settings
sk: Nastavenie písma

en: Timer
sk: Časovač

en: Timer Settings
sk: Nastavenie časovača

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
sk: (Úroveň %1)

en: Grown-up mode is currently active
sk: Teraz je vybraný režim Dospelý

en: Switch to Kid mode
sk: Prepnúť do režimu Dieťa

en: Kid mode is currently active
sk: Teraz je vybraný režim Dieťa

en: Switch to Grown-up mode
sk: Prepnúť do Režimu Dospelý

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
sk: Súbor $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt nenájdený.
    Prosím, skontrolujte inštaláciu.

en: Error
sk: Chyba

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
sk: Jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
sk: Téma

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
sk: Či je panel ponuky zobrazený alebo skrytý

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
sk: Režim

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
sk: Obtiažnosť.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
sk: Detský časovač

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
sk: Časovač pre dospelých

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
sk: Vzhľ&ad

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
sk: Hlavné

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
sk: Špeciálne znaky

en: Type the letter or syllable that you just heard
sk: Zadajte písmeno, ktoré ste práve počuli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
sk: Dieťa

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
sk: Púšť

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
sk: Savana

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
sk: Voda

en: Romanized Hindi
sk: Hindský

en: Luganda
sk: Lugandský

en: English Phonics
sk: Anglická akustika

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
sk: Žiadne

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
sk: KLetters pomáha veľmi malým deťom alebo dospelým 
    naučiť sa nový jazyk spojením zvukov a písmen 
    v tomto jazyku.
    Dostupných je 25 jazykov.

en: Kids and grown-up oxygen icons
sk: Detské a dospelácke ikony oxygen

en: SVG background pictures
sk: SVG obrázky pozadia

en: Support and coding guidance
sk: Návod pre podporu a programovanie

en: Code for generating special characters' icons
sk: Kód pre generovanie ikon pre špeciálne znaky

en: Port to KConfig XT, coding help
sk: Port KConfig XT, pomoc s programovaním

en: Code cleaning, Theme class
sk: Čistenie kódu, trieda tém

en: Timer setting widgets
sk: Widgety pre nastavenie časovača

en: Port to KDE Frameworks 5
sk: Port do KDE Frameworks 5

en: Error while loading the sound names.
sk: Chyba pri načítavaní mien zvukov.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
sk[0]: 1 desatina sekundy
sk[1]: %1 desatiny sekundy
sk[2]: %1 desatín sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
sk: Čas medzi dvoma písmenami.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
sk: Nastaviť časovač (v desatinách sekundy)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
sk: Môžete nastaviť čas medzi dvoma písmenami v detskom režime. Predvolené je 4 desatiny sekundy, ale menšie deti môžu potrebovať viac času.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Detský režim</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
sk: Môžete nastaviť čas medzi dvoma písmenami v dospelom režime. Predvolené sú 2 desatiny sekundy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dospelý režim</p></body></html>
