klettres - en to sl translation catalogue (70 entries)

en: The file sounds.xml was not found in
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Please install this file and start KLettres again.
sl: Datoteke sounds.xml ni mogoče najti v
    $KDEDIR/share/apps/klettres/
    
    Namestite to datoteko in znova zaženite KLettres.

en: KLettres - Error
sl: KLettres - napaka

en: New Sound
sl: Nov zvok

en: Play a new sound
sl: Predvajaj nov zvok

en: You can play a new sound by clicking this button or using the File menu, New Sound.
sl: Nov zvok lahko predvajate s klikom na ta gumb ali z uporabo ukaza »Nov zvok« iz menija »Datoteka«.

en: Get Alphabet in New Language...
sl: Prenesi abecedo v novem jeziku ...

en: Replay Sound
sl: Znova predvajaj zvok

en: Play the same sound again
sl: Znova predvajaj isti zvok

en: You can replay the same sound again by clicking this button or using the File menu, Replay Sound.
sl: Isti zvok lahko predvajate znova s klikom na ta gumb ali z uporabo ukaza »Znova predvajaj zvok« iz menija »Datoteka«.

[ctx: @label:listbox which difficulty level to use]
en: L&evel
sl: &Stopnja

en: Select the level
sl: Izberite stopnjo

en: You can select the level: level 1 displays a letter and you hear it; level 2 does not display the letter, you only hear it; level 3 displays a syllable and you hear it; level 4 does not display the syllable, you only hear it.
sl: Tu lahko izberete stopnjo. Pri stopnji 1 se prikaže črka in slišite izgovorjavo. Pri stopnji 2 le slišite izgovor, prikaza črke ni. Pri stopnji 3 se prikaže zlog, slišite tudi izgovorjavo. Pri stopnji 4 le slišite izgovorjavo, prikaza zloga ni.

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
sl: &Jezik

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
sl[0]: %1. stopnja
sl[1]: %1. stopnja
sl[2]: %1. stopnja
sl[3]: %1. stopnja

en: Themes
sl: Teme

en: Select the theme
sl: Izberite temo

en: Here you can change the theme for KLettres. A theme consists in the background picture and the font color for the letter displayed.
sl: Tu lahko spremenite temo za KLettres. Tema je sestavljena iz slike za ozadje in barve pisave za prikaz črk.

en: Mode Kid
sl: Način za otroke

en: If you are in the Grown-up mode, clicking on this button will set up the Kid mode. The Kid mode has no menubar and the font is bigger in the statusbar.
sl: Če ste v načinu za odrasle, s klikom na ta gumb preklopite v način za otroke. V načinu za otroke ni menijske vrstice in pisava v vrstici stanja je večja.

en: Mode Grown-up
sl: Način za odrasle

en: The Grownup mode is the normal mode where you can see the menubar.
sl: Način za odrasle je običajen način, kjer je na voljo menijska vrstica.

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
sl: Pisava

en: Font Settings
sl: Nastavitve pisav

en: Timer
sl: Časomer

en: Timer Settings
sl: Nastavitve časomera

[ctx: @info:status the current level chosen]
en: (Level %1)
sl: (%1. stopnja)

en: Grown-up mode is currently active
sl: Trenutno je dejaven način za odrasle

en: Switch to Kid mode
sl: Preklopi v način za otroke

en: Kid mode is currently active
sl: Trenutno je dejaven način za otroke

en: Switch to Grown-up mode
sl: Preklopi v način za odrasle

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
sl: Datoteka $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt ni bila najdena.
    Preverite vašo namestitev.

en: Error
sl: Napaka

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
sl: Jezik

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
sl: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (MenuBarBool), group (General)
en: Whether the menubar is shown or hidden
sl: Ali naj bo menijska vrstica prikazana ali skrita

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
sl: Stopnja težavnosti.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
sl: Otroški časomer

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
sl: Odrasli časomer

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
sl: Vide&z

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
sl: Glavno

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
sl: Posebni znaki

en: Type the letter or syllable that you just heard
sl: Natipkajte črko ali zlog, ki ste jo/ga ravnokar slišali

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kid
sl: Otrok

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
sl: Puščava

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
sl: Savana

[ctx: @item:inlistbox]
en: Aqua
sl: Voda

en: Romanized Hindi
sl: Romanizirani hindi

en: English Phonics
sl: Angleški zvoki

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
sl: Brez

en: KLettres helps a very young child or an adult learning 
    a new language by associating sounds and 
    letters in this language.
    
    25 languages are available.
sl: KLettres pomaga majhnim otrokom ali odraslim, pri
    učenju novega jezika s povezovanjem zvokov in črk v tem jeziku.
    
    Na voljo je 25 jezikov.

en: (C) 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf
sl: © 2001-2011 Anne-Marie Mahfouf

en: Kids and grown-up oxygen icons
sl: Ikone Oxygen otrokov in odraslih

en: SVG background pictures
sl: Slike SVG za ozadje

en: Support and coding guidance
sl: Podpora in vodenje pri kodiranju

en: Code for generating special characters' icons
sl: Koda za ustvarjanje posebnih ikon znakov

en: Port to KConfig XT, coding help
sl: Predelava na KConfig XT, pomoč pri kodiranju

en: Code cleaning, Theme class
sl: Čiščenje kode, razred za teme

en: Timer setting widgets
sl: Gradniki za nastavitev časomera

en: Port to KDE Frameworks 5
sl: Predelava za Ogrodja KDE 5

en: Error while loading the sound names.
sl: Napaka med nalaganjem zvokovnih imen.

en: 1 tenth of second | %1 tenths of second
sl[0]: %1 desetinka sekunde
sl[1]: %1 desetinki sekunde
sl[2]: %1 desetinke sekunde
sl[3]: %1 desetink sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the time between 2 letters.
sl: Nastavite čas med dvema črkama.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_KidTimer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: Set the timer (in tenths of seconds)
sl: Nastavite čas (v desetinkah sekunde)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_KidTimer)
en: You can set the time between two letters in Kid mode. Default is 4 tenths of seconds but younger children might need longer time.
sl: V načinu za otroke lahko nastavite čas med dvema črkama. Privzeto so to 4 desetinke sekunde. Mlajši otroci mogoče potrebujejo več časa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kid Mode</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način za otroke</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_GrownTimer)
en: You can set the time between two letters in Grown-up mode. Default is 2 tenths of seconds.
sl: V načinu za odrasle lahko nastavite čas med dvema črkama. Privzeto sta to 2 desetinki sekunde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Grown-up Mode</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Način za odrasle</p></body></html>
