klettres - en to tg translation catalogue (13 entries)

en: Font Settings
tg: Танзимоти Ҳарф

en: Timer
tg: Таймер

en: File $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt not found;
    please check your installation.
tg: Файли $KDEDIR/share/apps/klettres/%1.txt ёфт нашуд;
    Лутфан, сабти Шумо санҷиш кунед.

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
tg: Забон

note: i18n: ectx: label, entry (Level), group (General)
en: Difficulty level.
tg: Дараҷаи мураккаб.

note: i18n: ectx: label, entry (KidTimer), group (General)
en: Kid Timer
tg: Таймери кӯдак

note: i18n: ectx: label, entry (GrownTimer), group (General)
en: Grown-up Timer
tg: Таймери талаба

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
tg: Асосӣ

en: Type the letter or syllable that you just heard
tg: Ҳарфҳо ё нишонаҳо ки шумо ҳозир шунидед навиштан гиред.

en: Support and coding guidance
tg: Роҳнамои тарафдорӣ ва рамзгузорӣ

en: Code for generating special characters' icons
tg: Рамзгузорӣ барои ҳарфҳои махсуси' icons

en: Port to KConfig XT, coding help
tg: Порт ба KConfig XT, Роҳнамои рамзгузорӣ

en: Error while loading the sound names.
tg: Дар ҳоли пурбор кардани номҳои овоз хато омад.
