klettres - en to ug translation catalogue (20 entries)

en: KLettres - Error
ug: K

[ctx: @label:listbox]
en: &Language
ug: تىل(&L)

[ctx: @item:inlistbox choose level]
en: Level %1 | Level %1
ug[0]: دەرىجە %1

en: Themes
ug: ئۆرنەكلەر

en: Select the theme
ug: ئۆرنەكنى تاللايدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (Font), group (mFont)
en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font Settings
ug: خەت نۇسخىسى تەڭشىكى

en: Timer
ug: ۋاقىت ئۆلچىگۈچ

en: Error
ug: خاتالىق

note: i18n: ectx: label, entry (Language), group (General)
en: Language
ug: تىل

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: Theme
ug: ئۆرنەك

note: i18n: ectx: label, entry (Mode), group (General)
en: Mode
ug: ھالىتى

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (look_mode)
en: L&ook
ug: كۆرۈنۈشى(&O)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main
ug: ئاساس

note: i18n: ectx: ToolBar (specialCharToolbar)
en: Special Characters
ug: ئالاھىدە ھەرپلەر

[ctx: @item:inlistbox desert theme for the interface]
en: Desert
ug: قۇملۇق

[ctx: @item:inlistbox]
en: Savannah
ug: ساۋاننا

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
ug: يوق
