kdegames - en to bs translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
bs: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
bs: Visina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color count:
bs: Broj boja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoundLines) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoundLines)
en: Show bound lines
bs: Prikaži okvirne linije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAnimation) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAnimation)
en: Enable animation
bs: Omogući animaciju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableHighlight) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableHighlight)
en: Enable highlight
bs: Omogući naglašavanje

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (Background)
en: The background color to be used.
bs: Boja  pozadine koja se koristi.

note: i18n: ectx: label, entry (BgImage), group (Background)
en: The background image to be used.
bs: Slika  pozadine koja se koristi.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (CustomGame)
en: The width of the playing field.
bs: Širina igračkog polja.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (CustomGame)
en: The height of the playing field.
bs: Visina igračkog polja.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomColorCount), group (CustomGame)
en: The number of colors in the playing field.
bs: Broj boja na igraćem polju.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Klickety is an adaptation of the "clickomania" game
bs: Klickety je adaptacija igre "clickomania" (koja je slična igri "same").

en: Start with KSame compatibility mode
bs: Pokreni s KSame režimom kompatibilnosti

en: A little game about balls and how to get rid of them
bs: Mala igra s loptama i kako ih izbjeći

en: Original author
bs: Prvobitni autor

en: Past maintainer
bs: Prethodni održavatelj

en: Integration with Klickety. Current maintainer
bs: Integracija s Klickety. Trenutni održavatelj

en: Artwork
bs: Grafika

en: Rewrite for KDE4. Current maintainer
bs: Prepis na KDE4. Trenutno održava

en: Icons
bs: Ikone

note: i18n( "Colors: XX" ), 1 ); i18n( "Board: XXXXXX" ), 2 );
en: Marked: 0
bs: Obilježeno: 0

en: Score: 0
bs: Rezultat: 0

en: Pieces: 0
bs: Dijelova: 0

en: Time: 00:00
bs: Vrijeme: 00:00

en: Theme
bs: Tema

en: Select a board number:
bs: Izaberite broj table:

en: Marked: %2 (1 Point) | Marked: %2 (%1 Points)
bs[0]: Označeno: %2 (%1 Poen)
bs[1]: Označeno: %2 (%1 Poena)
bs[2]: Označeno: %2 (%1 Poena)

en: Score: %1
bs: Rezultat: %1

en: Pieces: %1
bs: Dijelova: %1

en: Time: %1
bs: Vrijeme: %1

en: High Scores
bs: Najbolji rezultati

en: Remaining pieces
bs: Preostali dijelovi

en: Time
bs: Vrijeme

en: Do you want to resign?
bs: Želite li da se predate?

en: Custom
bs: Prilagođeno
