klickety - en to fi translation catalogue (53 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RadioTheme)
en: &Theme
fi: &Teema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RadioColor)
en: &Color
fi: &Väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RadioImage)
en: &Image
fi: &Kuva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
fi: Leveys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
fi: Korkeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color count:
fi: Värien määrä:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoundLines) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoundLines)
en: Show bound lines
fi: Näytä rajaviivat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAnimation) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAnimation)
en: Enable animation
fi: Käytä animointia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableHighlight) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableHighlight)
en: Enable highlight
fi: Käytä korostusta

en: paused
fi: keskeytetty

en: Game finished
fi: Peli loppu

note: i18n: ectx: label, entry (BgColor), group (Background)
en: The background color to be used.
fi: Käytettävä taustaväri.

note: i18n: ectx: label, entry (BgImage), group (Background)
en: The background image to be used.
fi: Käytettävä taustakuva.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (CustomGame)
en: The width of the playing field.
fi: Pelikentän leveys.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (CustomGame)
en: The height of the playing field.
fi: Pelikentän korkeus.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomColorCount), group (CustomGame)
en: The number of colors in the playing field.
fi: Pelikentän värien määrä.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Klickety is an adaptation of the "clickomania" game
fi: Klickety on muunnelma clickomania-pelistä

en: (c) 2002-2005, Nicolas Hadacek
    (c) 2010, Ni Hui
fi: © 2002–2005 Nicolas Hadacek
    © 2010 Ni Hui

en: Start with KSame compatibility mode
fi: Aloita KSame-yhteensopivuustilassa

en: A little game about balls and how to get rid of them
fi: Pieni peli palloista ja niistä eroon pääsemisestä

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Past maintainer
fi: Aiempi ylläpitäjä

en: Integration with Klickety. Current maintainer
fi: Yhdistäminen Klicketyyn. Nykyinen ylläpitäjä

en: Artwork
fi: Grafiikka

en: Rewrite for KDE4. Current maintainer
fi: Uudelleenkirjoitus KDE 4:ään. Nykyinen ylläpitäjä

en: Icons
fi: Kuvakkeet

note: i18n( "Colors: XX" ), 1 ); i18n( "Board: XXXXXX" ), 2 );
en: Marked: 0
fi: Merkitty: 0

en: Score: 0
fi: Pisteet: 0

en: Pieces: 0
fi: Palasia: 0

en: Time: 00:00
fi: Aika: 00:00

en: General
fi: Yleistä

en: Theme
fi: Teema

en: Background
fi: Tausta

en: Custom Game
fi: Mukautettu peli

[ctx: @title:window]
en: Select Board
fi: Valitse pelilauta

en: Select a board number:
fi: Valitse pelilaudan numero:

en: Klickety Game Files (*.klickety)
fi: Klickety-pelitiedostot (*.klickety)

en: Marked: %2 (1 Point) | Marked: %2 (%1 Points)
fi[0]: Merkitty: %2 (1 piste)
fi[1]: Merkitty: %2 (%1 pistettä)

en: Score: %1
fi: Pisteet: %1

en: Pieces: %1
fi: Palasia: %1

en: Time: %1
fi: Aika: %1

en: High Scores
fi: Ennätystulokset

en: Remaining pieces
fi: Palasia jäljellä

en: Time
fi: Aika

en: Do you want to resign?
fi: Haluatko luovuttaa?

en: New Game
fi: Uusi peli

[ctx: @action:button]
en: Resign
fi: Luovuta

en: New Numbered Game...
fi: Uusi numeroitu peli…

en: Play Sounds
fi: Soita äänet

en: Undo All
fi: Kumoa kaikki

en: Redo All
fi: Tee kaikki uudelleen

en: Custom
fi: Mukautettu
