klickety - en to ga translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
ga: Leithead:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ga: Airde:

note: i18n: ectx: label, entry (CustomWidth), group (CustomGame)
en: The width of the playing field.
ga: Leithead na páirce imeartha.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomHeight), group (CustomGame)
en: The height of the playing field.
ga: Airde na páirce imeartha.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Klickety is an adaptation of the "clickomania" game
ga: Athchóiriú den chluiche "clickomania"

en: Original author
ga: An chéad údar

en: Artwork
ga: Maisiúchán

en: Icons
ga: Deilbhíní

note: i18n( "Colors: XX" ), 1 ); i18n( "Board: XXXXXX" ), 2 );
en: Marked: 0
ga: Marcáilte: 0

en: Score: 0
ga: Scór: 0

en: Time: 00:00
ga: Am: 00:00

en: Theme
ga: Téama

en: Select a board number:
ga: Roghnaigh uimhir an chláir:

en: Score: %1
ga: Scór: %1

en: Time: %1
ga: Am: %1

en: High Scores
ga: Na Scóir Is Fearr

en: Time
ga: Am

en: Do you want to resign?
ga: An bhfuil fonn ort éirí as?

en: Custom
ga: Saincheaptha
