klines - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: Score:
bs: Rezultat:

en: Show Next
bs: Prikaži sljedeći

en: Move Left
bs: Pomjeri lijevo

en: Move Right
bs: Pomjeri desno

en: Move Up
bs: Pomjeri gore

en: Move Down
bs: Pomjeri dole

en: Select
bs: Izaberi

en: Score: %1
bs: Rezultat: %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
bs: Da li prikazati sljedeći skup loptica?

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
bs: Širina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
bs: Visina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
bs: Navigacija

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
bs: Kolor Lines - mala igra o lopticama i kako ih se riješiti

en: Original author
bs: Prvobitni autor

en: Rewrite and Extension
bs: Dorade i proširenja

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
bs: Pisanje iznova za QGraphicsView, trenutni održavalac

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
bs: Nova SVG grafika za KDE4 verziju igre

en: There is no path from the selected piece to this cell
bs: Ne postoji put od izabrane loptice do ovog polja

en: <h1>Game over</h1>
bs: <h1>Kraj igre</h1>
