klines - en to cs translation catalogue (22 entries)

en: Score:
cs: Skóre:

en: Show Next
cs: Zobrazit následující

en: Move Left
cs: Přesunout doleva

en: Move Right
cs: Přesunout doprava

en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

en: Move Down
cs: Přesunout dolů

en: Select
cs: Vybrat

en: Score: %1
cs: Skóre: %1

en: High Scores
cs: Nejvyšší skóre

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
cs: Jestli se má zobrazovat následující sada míčků.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
cs: Šířka uloženého pozadí

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
cs: Výška uloženého pozadí

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
cs: Navigace

en: Kolor Lines
cs: Barevné čáry

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
cs: Barevné čáry - malá hra s míčky a jak se jich zbavit

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
cs: (c) 2000-2015 autoři KLines

en: Original author
cs: Původní autor

en: Rewrite and Extension
cs: Přepsal a rozšířil

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
cs: Přepis do QGraphicsView. Současný správce

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
cs: Nová SVG grafika pro KDE 4

en: There is no path from the selected piece to this cell
cs: Z označeného kousku neexistuje cesta do tohoto políčka

en: <h1>Game over</h1>
cs: <h1>Konec hry</h1>
