klines - en to csb translation catalogue (17 entries)

en: Score:
csb: Wëszłosc:

en: Move Left
csb: Przesënié w lewò

en: Move Right
csb: Przesënié w prawò

en: Move Up
csb: Przesënié w górã

en: Move Down
csb: Przesënié w dół

en: Select
csb: Wëbiérzë

en: Score: %1
csb: Wëszłosc: %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
csb: Czë wëskrzëniwac pòstãpny zestôwk kùglów.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
csb: Szérz zapsiónégò spòdlégò

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
csb: Wiżô zapisónégò spòdlégò

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
csb: Nawigacjô

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
csb: Kolor Lines to prostô gra ò kùglach ë jak sã jich wëzbëc

en: Original author
csb: Òridżinalny aùtor

en: Rewrite and Extension
csb: Przepisanié programë ë dodôwczi

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
csb: Przepisanié programë z ùżëcym QGraphicsView. Biéżny òpiekùn

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
csb: Nowô grafika SVG dlô KDE4

en: <h1>Game over</h1>
csb: <h1>Kùńc grë</h1>
