klines - en to da translation catalogue (12 entries)

en: High Scores
da: Topscoringer

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
da: Om det næste sæt bolde skal vises eller ej

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
da: Bredden af gemt baggrund

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
da: Højde af gemt baggrund

en: Kolor Lines
da: Kolor Linjer

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
da: Kolor Linjer - et lille spil om bolde og hvordan man slipper af med dem

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
da: (c) 2000-2015 KLines-udviklerne

en: Original author
da: Oprindelig forfatter

en: Rewrite and Extension
da: Omskrivning og udvidelse

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
da: Omskrivning til QGraphicsView. Nuværende vedligeholder

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
da: Ny SVG-grafik til KDE4-versionen af spillet

en: There is no path from the selected piece to this cell
da: Der er ingen sti fra det valgte stykke til denne celle
