klines - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Score:
fa: امتیاز:

en: Move Left
fa: حرکت به چپ

en: Move Right
fa: حرکت به راست

en: Move Up
fa: حرکت به بالا

en: Move Down
fa: حرکت به پایین

en: Select
fa: انتخاب

en: Score: %1
fa: امتیاز: %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
fa: آیا مجموعه بعدی گویها نمایش داده شود.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
fa: عرض زمینه ذخیره‌شده

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
fa: ارتفاع زمینه ذخیره‌شده

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
fa: ناوش

en: Kolor Lines
fa: خطوط رنگی

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
fa: خطوط رنگی - یک بازی کوچک در مورد گوی‌ها و چگونگی خلاص شدن از شر آنها

en: Roman Merzlyakov
fa: رُمان مرزلیاکوف

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Roman Razilov
fa: رُمان رازیلوف

en: Rewrite and Extension
fa: بازنویسی و پسوند

en: Dmitry Suzdalev
fa: دیمیتری سوزدالو

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
fa: بازنویسی مجدد برای استفاده از QGraphicsView. نگه‌دارنده جاری

en: Eugene Trounev
fa: ایگوئن ترونو

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
fa: کار هنری SVG جدید برای نسخه KDE4 بازی

en: There is no path from the selected piece to this cell
fa: هیچ مسیری از قطعه انتخاب شده به این سلول نیست

en: <h1>Game over</h1>
fa: <h1>بازی تمام شد</h1>
