klines - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Score:
fi: Pisteet:

en: Show Next
fi: Näytä seuraava

en: Move Left
fi: Siirry vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirry oikealle

en: Move Up
fi: Siirry ylös

en: Move Down
fi: Siirry alas

en: Select
fi: Valitse

en: Score: %1
fi: Pisteet: %1

en: High Scores
fi: Ennätykset

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
fi: Näytetäänkö seuraava pallosarja

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
fi: Tallennetun taustan leveys

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
fi: Tallennetun taustan korkeus

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
fi: Liikkuminen

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
fi: Värisuorat – pieni pallopeli, jossa yritetään päästä eroon palloista

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
fi: © 2000–2015 KLines-tekijät

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Rewrite and Extension
fi: Uudelleenkirjoittanut ja laajentanut

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
fi: Sovellus QGraphicsViewiin. Nykyinen ylläpitäjä.

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
fi: SVG-kuvamateriaali pelin KDE 4 -versioon

en: There is no path from the selected piece to this cell
fi: Valitusta palasesta ei ole polkua tähän soluun

en: <h1>Game over</h1>
fi: <h1>Peli päättyi</h1>
