klines - en to hne translation catalogue (22 entries)

en: Score:
hne: अंकः

en: Move Left
hne: डेरी जाव

en: Move Right
hne: जेवनी जाव

en: Move Up
hne: ऊपर जाव

en: Move Down
hne: नीचे जाव

en: Select
hne: चुनव

en: Score: %1
hne: अंकः %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
hne: गेंद के अगले समूह ल देखाव या नइ.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
hne: सहेजे गे पिछोत अंगना के चौड़ाई

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
hne: सहेजे गे पिछोत अंगना के ऊंचाई

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
hne: नेविगेसन

en: Kolor Lines
hne: कलर लाइन्स

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
hne: कलर लाइन्स - गेंद अउ ओ मन से छुटकारा पाय के एक छोटकुन खेल.

en: Roman Merzlyakov
hne: रोमन मेर्जेल्याकोव

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Roman Razilov
hne: रोमन राजीलोव

en: Rewrite and Extension
hne: फिर से  लिखे अउ विस्तृत करिस

en: Dmitry Suzdalev
hne: दमित्रि सुज्दालेव

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
hne: क्यूग्राफिक्सव्यू उपयोग करे बर फिर से लिखिस. अभी हाल के मेंटेनर

en: Eugene Trounev
hne: यूजीन ट्रोव्नेव

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
hne: खेल के केडीई४ संस्करन बर नवा एसवीजी कलाकृति

en: <h1>Game over</h1>
hne: <h1>खेल खतम</h1>
