KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Score:
hu: Pontszám:

en: Show Next
hu: A következő megjelenítése

en: Move Left
hu: Balra

en: Move Right
hu: Jobbra

en: Move Up
hu: Fel

en: Move Down
hu: Le

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Score: %1
hu: Pontszám: %1

en: High Scores
hu: Pontszámok

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
hu: Ez határozza meg, hogy a következő golyók látszódjanak-e.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
hu: Az elmentett háttér szélessége

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
hu: Az elmentett háttér magassága

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
hu: Navigálás

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
hu: Kolor Lines - milyen nehéz néhány kellemetlen golyótól megszabadulni...

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
hu: (c) A KLines szerzői, 2000-2015.

en: Original author
hu: Az eredeti szerző

en: Rewrite and Extension
hu: Újraírta és kibővítette

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
hu: Átdolgozás QGraphicsView-alapra, jelenlegi karbantartó

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
hu: Új SVG grafika a KDE4-es verzióhoz

en: There is no path from the selected piece to this cell
hu: Nincs út a kijelölt elemtől eddig a celláig

en: <h1>Game over</h1>
hu: <h1>Vége a játéknak</h1>
