klines - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Score:
id: Skor:

en: Score: %1
id: Skor: %1

en: High Scores
id: Tingkat Skor

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
id: Apakah iya atau tidak untuk menampilkan set bola selanjutnya.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
id: Lebarnya latarbelakang yang disimpan

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
id: Tingginya latarbelakang yang disimpan

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
id: Navigasi

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
id: Kolor Lines - adalah sebuah permainan tentang bola dan bagaimana cara meraihnya

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
id: (c) 2000-2015 Para Prnulis  KLines

en: Original author
id: Penulis asli

en: Rewrite and Extension
id: Tulis-ulang dan Ekstensi

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
id: Tulis-ulang untuk menggunakan QGraphicsView. Pemelihara saat ini

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
id: Karya seni SVG baru untuk permainan versi KDE4

en: There is no path from the selected piece to this cell
id: Ini tidak ada alur dari serpihan yang dipilih terhadap sel ini

en: <h1>Game over</h1>
id: <h1>Permainan berakhir</h1>
