klines - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: Move Up
mk: Премести нагоре

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
mk: Дали да се прикаже следната група на топчиња.

en: Kolor Lines
mk: Обоени линии

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
mk: Обоени линии - мала игра за топчиња и како да се ослободите од нив

en: Original author
mk: Оригинален автор

en: Rewrite and Extension
mk: Повторно пишување и проширување
