klines - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Score:
pl: Wynik:

en: Show Next
pl: Pokaż następne

en: Move Left
pl: Przesuń w lewo

en: Move Right
pl: Przesuń w prawo

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Select
pl: Wybierz

en: Score: %1
pl: Wynik: %1

en: High Scores
pl: Najlepsze wyniki

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
pl: Czy wyświetlać następny zestaw kul.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
pl: Szerokość zapisanego tła

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
pl: Wysokość zapisanego tła

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Kolor Lines
pl: Kolorowe linie

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
pl: Kolorowe linie - niewielka gra w piłki i ich usuwanie

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
pl: (c) 2000-2015 Autorzy KLinii

en: Original author
pl: Autor pierwszej wersji

en: Rewrite and Extension
pl: Zmiany i rozbudowa

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
pl: Nowa wersja wykorzystująca QGraphicsView Aktualny opiekun.

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
pl: Nowa grafika SVG dla KDE4

en: There is no path from the selected piece to this cell
pl: Nie ma ścieżki od wybranego elementu do tej komórki

en: <h1>Game over</h1>
pl: <h1>Koniec gry</h1>
