klines - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Score:
pt: Pontuação:

en: Score: %1
pt: Pontuação: %1

en: High Scores
pt: Recordes

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
pt: Mostrar ou não o próximo conjunto de bolas.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
pt: Largura do fundo gravado

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
pt: Altura do fundo gravado

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
pt: Navegação

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
pt: Kolor Lines - um pequeno jogo sobre bolas e como se ver livre delas

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
pt: (c) 2000-2015 Os Autores do KLines

en: Original author
pt: Autor original

en: Rewrite and Extension
pt: Reescrito e Estendido

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
pt: Modificação para usar o QGraphicsView. Manutenção actual

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
pt: Novos gráficos em SVG na versão do jogo para o KDE4

en: There is no path from the selected piece to this cell
pt: Não existe nenhum caminho da peça seleccionada até esta célula

en: <h1>Game over</h1>
pt: <h1>Fim do jogo</h1>
