klines - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Score:
ru: Очки:

[ctx: @option:check]
en: Show Next
ru: Показывать следующие шарики

[ctx: @action]
en: Move Left
ru: Вверх

[ctx: @action]
en: Move Right
ru: Вправо

[ctx: @action]
en: Move Up
ru: Вверх

[ctx: @action]
en: Move Down
ru: Вниз

[ctx: @action]
en: Select
ru: Выбрать

en: Score: %1
ru: Очки: %1

en: High Scores
ru: Рекорды

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
ru: Показывать следующий комплект шариков.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
ru: Ширина выбранного фона

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
ru: Высота выбранного фона

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
ru: Навигация

en: Kolor Lines
ru: Цветные линии

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
ru: Цветные линии - игра про шарики и про то, как их собирать

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
ru: © Разработчики KLines, 2000-2015

en: Roman Merzlyakov
ru: Роман Мерзляков

en: Original author
ru: Автор программы

en: Roman Razilov
ru: Роман Разилов

en: Rewrite and Extension
ru: Переписана и улучшена

en: Dmitry Suzdalev
ru: Дмитрий Суздалев

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
ru: Переход на QGraphicsView. Текущий сопровождающий.

en: Eugene Trounev
ru: Евгений Трунев

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
ru: Новое SVG-оформление для KDE4

en: There is no path from the selected piece to this cell
ru: Путь от выбранного шарика к этой ячейке не существует

en: <h1>Game over</h1>
ru: <h1>Игра закончена</h1>
