klines - en to sr@latin translation catalogue (25 entries)

en: Score:
sr@latin: Rezultat:

en: Show Next
sr@latin: Prikaži sledeće

en: Move Left
sr@latin: Pomeri ulevo

en: Move Right
sr@latin: Pomeri udesno

en: Move Up
sr@latin: Pomeri nagore

en: Move Down
sr@latin: Pomeri nadole

en: Select
sr@latin: Izaberi

en: Score: %1
sr@latin: Rezultat: %1

en: High Scores
sr@latin: Najrezultati

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
sr@latin: Da li prikazivati sledeći skup lopti.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
sr@latin: Širina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
sr@latin: Visina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
sr@latin: Kretanje

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
sr@latin: Obojene linije — mala igra o loptama i kako ih se otarasiti

en: Kolor Lines
sr@latin: Obojene linije

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
sr@latin: © 2000–2015, autori Obojenih linija

en: Roman Merzlyakov
sr@latin: Roman Merzljakov

en: Original author
sr@latin: Prvobitni autor

en: Rewrite and Extension
sr@latin: Pisanje iznova i proširenje

en: Dmitry Suzdalev
sr@latin: Dmitrij Suzdaljev

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
sr@latin: Pisanje iznova za QGraphicsView, trenutni održavalac

en: Eugene Trounev
sr@latin: Jevgenij Trunjov

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
sr@latin: Nova SVG grafika za KDE4 verziju igre

en: There is no path from the selected piece to this cell
sr@latin: Ne postoji put od izabrane loptice do ovog polja

en: <h1>Game over</h1>
sr@latin: <h1>Kraj igre</h1>
