klines - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Score:
sv: Poäng:

[ctx: @option:check]
en: Show Next
sv: Visa nästa

[ctx: @action]
en: Move Left
sv: Flytta vänster

[ctx: @action]
en: Move Right
sv: Flytta höger

[ctx: @action]
en: Move Up
sv: Flytta upp

[ctx: @action]
en: Move Down
sv: Flytta ner

[ctx: @action]
en: Select
sv: Markera

en: Score: %1
sv: Poäng: %1

en: High Scores
sv: Bästa resultat

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
sv: Om nästa uppsättning kulor ska visas.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
sv: Den sparade bakgrundens bredd

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
sv: Den sparade bakgrundens höjd

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
sv: Navigering

en: Kolor Lines
sv: Färglinjer

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
sv: Färglinjer - ett litet spel om kulor och hur man blir av med dem

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
sv: © 2000-2015 Upphovsmännen till Färglinjer

en: Original author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: Rewrite and Extension
sv: Omskrivning och utökning

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
sv: Omskrivning för att använda QGraphicsView, Nuvarande utvecklare

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
sv: Ny SVG-grafik för KDE4-versionen av spelet.

en: There is no path from the selected piece to this cell
sv: Det finns ingen väg från den markerade kulan till den här rutan

en: <h1>Game over</h1>
sv: <h1>Spelet är slut</h1>
