klines - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Score:
th: คะแนน:

en: Show Next
th: แสดงตัวถัดไป

en: Move Left
th: ย้ายไปด้านซ้าย

en: Move Right
th: ย้ายไปด้านขวา

en: Move Up
th: ย้ายขึ้น

en: Move Down
th: ย้ายลงด้านล่าง

en: Select
th: เลือก

en: Score: %1
th: คะแนน: %1

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
th: จะให้แสดงชุดลูกบอลถัดไปหรือไม่

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
th: ความกว้างของพื้นหลังที่บันทึก

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
th: ความสูงของพื้นหลังที่บันทึก

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
th: คุมทิศทาง

en: Kolor Lines
th: เรียงสีให้เป็นแนวเส้น-K

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
th: เรียงสีให้เป็นแนวเส้น-K - เกมเล็กๆ เกี่ยวกับลูกบอล และวิธีกำจัดมันออกไปจากกระดาน

en: Original author
th: ผู้เขียนแรกเริ่ม

en: Rewrite and Extension
th: เขียนโค้ดใหม่และปรับเพิ่มเติม

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
th: เขียนโค้ดใหม่โดยใช้ QGraphicsView, ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
th: อาร์ทเวิร์ก SVG แบบใหม่ของเกมสำหรับใช้กับ KDE 4

en: There is no path from the selected piece to this cell
th: ไม่มีเส้นทางใด ๆ ให้เคลื่อนที่จากชิ้นส่วนที่เลือกไว้มายังเซลล์นี้

en: <h1>Game over</h1>
th: <h1>จบเกม</h1>
