klines - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Score:
uk: Рахунок:

en: Show Next
uk: Показувати наступний

en: Move Left
uk: Пересунути ліворуч

en: Move Right
uk: Пересунути праворуч

en: Move Up
uk: Пересунути вгору

en: Move Down
uk: Пересунути вниз

en: Select
uk: Вибрати

en: Score: %1
uk: Рахунок: %1

en: High Scores
uk: Рекорди

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNext), group (Game)
en: Whether to show the next set of balls.
uk: Чи показувати наступний набір куль.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (Game)
en: Width of saved background
uk: Ширина збереженого тла

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (Game)
en: Height of saved background
uk: Висота збереженого тла

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
uk: Навігація

en: Kolor Lines
uk: Кольорові лінії

en: Kolor Lines - a little game about balls and how to get rid of them
uk: Кольорові лінії — невеличка гра про кольорові кулі та про те, як їх позбутися

en: (c) 2000-2015 The KLines Authors
uk: © Автори програми KLines, 2000–2015

en: Original author
uk: Перший автор

en: Rewrite and Extension
uk: Переписана та розширена

en: Rewrite to use QGraphicsView. Current maintainer
uk: Переписав для QGraphicsView. Поточний супровід

en: New SVG artwork for KDE4 version of the game
uk: Нова графіка SVG для гри версії KDE4

en: There is no path from the selected piece to this cell
uk: Між вибраним елементом і цією клітинкою немає зв’язку

en: <h1>Game over</h1>
uk: <h1>Кінець гри</h1>
