kmag - en to bg translation catalogue (88 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
bg: &Много бавно

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
bg: &Бавно

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
bg: &Средно

[ctx: Zoom at high]
en: &High
bg: &Бързо

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
bg: Мно&го бързо

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
bg: &Нормално

en: &Protanopia
bg: &Протанопия

en: &Deuteranopia
bg: &Деутеранопия

en: &Tritanopia
bg: &Тританопия

en: &Achromatopsia
bg: &Ахроматопсия

en: &No Rotation (0 Degrees)
bg: &Без завъртане (0°)

en: &Left (90 Degrees)
bg: На&ляво (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
bg: На&обратно (180°)

en: &Right (270 Degrees)
bg: На&дясно (270°)

en: New &Window
bg: Нов &прозорец

en: Open a new KMagnifier window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: &Stop
bg: &Спиране

en: Click to stop window refresh
bg: Спиране на обновяването

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
bg: <b>Стартиране</b> и <b>спиране</b> обновяването на екрана. Спирането на обновяването ще спре и ползването на процесорни ресурси от програмата.

en: &Save Snapshot As...
bg: Запис &като...

en: Saves the zoomed view to an image file.
bg: Запис на изображението във файл.

en: Save image to a file
bg: Запис на изображението във файл

en: Click on this button to print the current zoomed view.
bg: Печат на изображението.

en: Quits the application
bg: Изход от програмата

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
bg: Копиране на изображението в системния буфер.

en: Copy zoomed image to clipboard
bg: Копиране на изображението в системния буфер

en: &Follow Mouse Mode
bg: &Следване на мишката

en: Mouse
bg: Мишка

en: Magnify around the mouse cursor
bg: Увеличаване около показалеца на мишката

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
bg: При този режим областта около показалеца на мишката се увеличава.

en: &Follow Focus Mode
bg: &Режим следене на фокуса

en: Focus
bg: Фокус

en: Magnify around the keyboard focus
bg: Увеличаване около курсора

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
bg: При този режим областта около курсора се увеличава.

en: Se&lection Window Mode
bg: Режим прозорец за &избриране

en: Window
bg: Прозорец

en: Show a window for selecting the magnified area
bg: Показване на прозорец за избиране на областта за увеличение.

en: &Whole Screen Mode
bg: Режим цял &екран

en: Screen
bg: Екран

en: Magnify the whole screen
bg: Увеличаване на целия екран

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
bg: Натиснете бутона за напасване на увеличението в прозореца за увеличаване.

en: Hide Mouse &Cursor
bg: Скриване &показалеца на мишката

en: Show Mouse &Cursor
bg: Показване &показалеца на мишката

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide the mouse cursor
bg: Скриване показалеца на мишката

en: Stays On Top
bg: Винаги отгоре

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
bg: Прозорецът на KMagnifier остава винаги над другите прозорци.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
bg: Натиснете този бутон за <b>увеличаване</b> на избраната област.

en: &Zoom
bg: &Увеличение

en: Select the zoom factor.
bg: Избор на степен на мащабиране.

en: Zoom factor
bg: Степен на мащабиране

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
bg: Натиснете този бутон за <b>намаляване</b> на избраната област.

en: &Rotation
bg: &Завъртане

en: Select the rotation degree.
bg: Избор на градус на завъртане.

en: Rotation degree
bg: Градус на завъртане

en: &Refresh
bg: О&бновяване

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
bg: Честота на обновяване. При по-големи стойности, ще се използват повече ресурси.

en: Refresh rate
bg: Честота на обновяване

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
bg: &Цвят

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
bg: Изберете режим за симулиране на различните видове цветна слепота.

en: Color-blindness Simulation Mode
bg: Режим на симулация на цветна слепота

en: Save Snapshot As
bg: Запис като

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
bg: Грешка при запис във временен файл (преди да се качи в мрежата).

en: Error Writing File
bg: Грешка при запис на файл

en: Unable to upload file over the network.
bg: Грешка при качване на файл в мрежата.

en: Current zoomed image saved to
    %1
bg: Текущото изображение е записано в
    %1

en: Information
bg: Данни

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
bg: Грешка при запис на файл. Моля, проверете правата си за достъп до директорията, в която искате да запишете файла.

en: Stop
bg: Спиране

en: Click to stop window update
bg: Спиране на обновяването

[ctx: Start updating the window]
en: Start
bg: Стартиране

en: Click to start window update
bg: Стартиране на обновяването

en: Selection Window
bg: Прозорец за избор

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
bg: Преглед на лентата с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
bg: Лента за настройки

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
bg: Прозорец за преглед, който показва съдържанието на избраната област. Ако има зададена степен на мащабиране, съдържанието ще бъде увеличено.

en: Screen magnifier created by KDE
bg: Лупа за екрана на KDE

en: Rewrite
bg: Пренаписване

en: Original idea and author (KDE1)
bg: Първоначална идея и автор (за KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
bg: Преработка на потребителския интерфейс, подобрен прозорец за избор, оптимизация на скоростта, завъртания, поправки на грешки

en: Color-blindness simulation
bg: Симулация на цветна слепота

en: Focus tracking
bg: Следене на фокуса

en: Some tips
bg: Някои препоръки
