kmag - en to bs translation catalogue (86 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
bs: &Vrlo nizak

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
bs: &Malo

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
bs: &Srednje

[ctx: Zoom at high]
en: &High
bs: &Visoko

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
bs: V&rlo visoko

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
bs: &Normalno

en: &Achromatopsia
bs: &Ahromatopsia

en: &No Rotation (0 Degrees)
bs: &Bez rotacije (0°)

en: &Left (90 Degrees)
bs: &Lijevo (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
bs: &Naopako (180°)

en: &Right (270 Degrees)
bs: &Desno (270°)

en: New &Window
bs: Novi &Prozor

en: Open a new KMagnifier window
bs: Otvara se novi prozor KMagnifier-a

en: &Stop
bs: &Zaustavi

en: Click to stop window refresh
bs: Kliknite ovdje da biste zaustavili osvježavanje prozora

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
bs: Klikom na ovu ikonu, osvježavanje prikaza će biti <b>pokrenuto</b>/<b>zaustavljeno</b> obnavljanje displeja. Zaustavljanjem osvježavanja anulirat će se potrebno procesorsko vrijeme.

en: &Save Snapshot As...
bs: &Sačuvaj snimak kao...

en: Saves the zoomed view to an image file.
bs: Snima se uveličan prikaz u datoteku.

en: Save image to a file
bs: Snimi sliku u datoteku

en: Click on this button to print the current zoomed view.
bs: Klikom na ovo dugme odštampat će se tekući uveličani prikaz.

en: Quits the application
bs: Izlazi se iz programa

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
bs: Klikom na ovo dugme kopirat će se tekući uveličani prikaz u clipboard, odakle ga možete prenijeti u druge programe.

en: Copy zoomed image to clipboard
bs: Kopiraj uveličanu sliku u clipboard

en: &Follow Mouse Mode
bs: Režim &praćenja miša

en: Mouse
bs: Miš

en: Magnify around the mouse cursor
bs: Uveličaj oko pokazivača miša

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
bs: Ako je izabrano, uveličava se oblast oko pokazivača miša

en: &Follow Focus Mode
bs: Prati &fikus miša

en: Focus
bs: Fokus

en: Magnify around the keyboard focus
bs: Povećaj oko fokusa tastature

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
bs: Ako je izabrano, prostor oko  kursora  tastature se uvećava

en: Se&lection Window Mode
bs: &Režim izbora prozora

en: Window
bs: Prozor

en: Show a window for selecting the magnified area
bs: Prikazuje prozor za odabir uveličanog područja

en: &Whole Screen Mode
bs: &Cio ekran

en: Screen
bs: Ekran

en: Magnify the whole screen
bs: Uveličaj cio ekran

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
bs: Kliknite na ovo dugme da uklopite uveličanje u prozor uveličanja.

en: Hide Mouse &Cursor
bs: Sakrij &strijelicu miša

en: Show Mouse &Cursor
bs: Prikaži &pokazivač miša

en: Hide
bs: Sakrij

en: Hide the mouse cursor
bs: Sakrij strijelicu miša

en: Stays On Top
bs: Ostani na vrhu

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
bs: KMagnifier prozor stoji povrh drugih prozora,.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
bs: Kliknite na ovo dugme da biste <b>uveličali</b> izabranu oblast.

en: &Zoom
bs: &Uvećaj

en: Select the zoom factor.
bs: Izaberite faktor uveličanja.

en: Zoom factor
bs: Faktor uveličanja

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
bs: Kliknite na ovo dugme da biste <b>umanjili</b> izabranu oblast.

en: &Rotation
bs: &Rotacija

en: Select the rotation degree.
bs: Izaberite ugao rotiranja.

en: Rotation degree
bs: Ugao rotiranja

en: &Refresh
bs: &Osvježi

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
bs: Ovdje birate učestanost osvježavanja. Što je učestanost veća, potrebno je više procesorske snage.

en: Refresh rate
bs: Učestanost osvježavanja

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
bs: &Boja

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
bs: Izaberite režim simulacije raznih tipova sljepila za boje.

en: Color-blindness Simulation Mode
bs: Simulacija slJepila za boje

en: Save Snapshot As
bs: Sačuvaj snimak kao

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
bs: Ne može da se snimi privremenu datoteku (prije spajanja u mrežnu datoteku koji ste naveli).

en: Error Writing File
bs: Greška pri pisanju datoteke

en: Unable to upload file over the network.
bs: Datoteka ne može da se snimi na mrežu.

en: Current zoomed image saved to
    %1
bs: Tekuća uveličana slika je snimljena u
    %1

en: Information
bs: Informacije

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
bs: Datoteka ne može da se snimi. Provjerite da li imate dozvolu za upisivanje u direktorij.

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Click to stop window update
bs: Kliknite ovdje da biste zaustavili obnavljanje prozora

[ctx: Start updating the window]
en: Start
bs: Početak

en: Click to start window update
bs: Kliknite ovdje da biste pokrenuli obnavljanje prozora

en: Selection Window
bs: Prozor za izbor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
bs: Prikaži traku alata

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
bs: Traka sa podešavanjima

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
bs: Ovo je glavni prozor, koji pokazuje sadržaj izabrane oblasti. Sadržaj će biti uvećan u skladu sa zadatim nivoom uvećanja.

en: Sarang Lakare
bs: Саранг Лакаре

en: Rewrite
bs: Napisao iznova

en: Michael Forster
bs: Mihael Forster

en: Original idea and author (KDE1)
bs: Prvobitna ideja i autor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
bs: Prerada korisničkog sučelja, poboljšan prozor izbora, optimizacija brzine, rotacija, ispravke grešaka

en: Color-blindness simulation
bs: Simulacija sljepila za boje

en: Focus tracking
bs: Praćenje fokusa

en: Some tips
bs: Neki savjeti
