kmag - en to eo translation catalogue (45 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
eo: &Tre malalta

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
eo: &Malalta

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
eo: Me&za

[ctx: Zoom at high]
en: &High
eo: &Alta

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
eo: T&re alta

en: New &Window
eo: Nova &Fenestro

en: Open a new KMagnifier window
eo: Malfermu novan fenestron de KMagnifier

en: &Stop
eo: Ĉe&su

en: Click to stop window refresh
eo: Klaku por ĉesigi fenestran refreŝigon

en: &Save Snapshot As...
eo: &Sekurigu ekranbildon kiel...

en: Saves the zoomed view to an image file.
eo: Sekurigas la sublupean rigardon en bildodosiero.

en: Save image to a file
eo: Sekurigas bildon en dosiero

en: Click on this button to print the current zoomed view.
eo: Klaku super tiun butonon por presi la rigardon.

en: Quits the application
eo: Finigas la aplikaĵon

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
eo: Klaku super tiun butonon por kopii la rigardon al la poŝilo por enmeti en aliaj aplikaĵoj.

en: Copy zoomed image to clipboard
eo: Kopiu rigardon al poŝilo

en: Screen
eo: Ekrano

en: Hide Mouse &Cursor
eo: Kaŝu musan &kursoron

en: Hide the mouse cursor
eo: Kaŝu la musan kursoron

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
eo: Klaku super tiun butonon por <b>zomi</b> la elektitan regionon.

en: &Zoom
eo: &Grandigo

en: Select the zoom factor.
eo: Elektu la grandigan faktoron.

en: Zoom factor
eo: Grandiga faktoro

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
eo: Klaku super tiun butonon por <b>malzomi</b> la elektitan regionon.

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
eo: Elektu la refreŝan rapidecon. Ju pli alta la valoro, des pli la procezila potenco (CPU) bezonota.

en: Refresh rate
eo: Refreŝa rapideco

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
eo: &Koloro

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
eo: Ne eblis sekurigi la provizoran dosieron (antaŭ elŝuto al la retan dosieron vi indikis).

en: Error Writing File
eo: Eraro dum skribo de dosiero

en: Unable to upload file over the network.
eo: Ne eblis alŝuti la dosieron tra la reto.

en: Current zoomed image saved to
    %1
eo: Nuna bildo sekuriĝis al
    %1

en: Information
eo: Informo

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
eo: Ne eblis sekurigi dosieron.  Bonvolu kontroli se vi havas permeson skribi al la dosierujo.

en: Click to stop window update
eo: Klaku por ĉesigi la fenestran ĝisdatiĝon.

[ctx: Start updating the window]
en: Start
eo: Komencigu

en: Click to start window update
eo: Klaku por komencigi la fenestran ĝisdatiĝadon.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
eo: Montru Ilobreton

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
eo: Agorda Ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

en: Original idea and author (KDE1)
eo: Originala ideo kaj aŭtoro (KDE1)

en: Some tips
eo: Iom da helpnotoj
