kmag - en to eu translation catalogue (86 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
eu: &Oso baxua

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
eu: &Baxua

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
eu: &Ertaina

[ctx: Zoom at high]
en: &High
eu: &Altua

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
eu: O&so altua

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
eu: &Normala

en: &Deuteranopia
eu: &Deuteranopsia

en: &Achromatopsia
eu: &Akromatopsia

en: &No Rotation (0 Degrees)
eu: Biraketarik &ez (0 gradu)

en: &Left (90 Degrees)
eu: &Ezkerra (90 gradu)

en: &Upside Down (180 Degrees)
eu: &Alderantzia (180 gradu)

en: &Right (270 Degrees)
eu: &Eskuina (270 gradu)

en: New &Window
eu: &Lehio berria

en: Open a new KMagnifier window
eu: Ireki KMagnifier-en lehio berri bat

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: Click to stop window refresh
eu: Klikatu lehioaren freskatzea gelditzeko

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
eu: Ikono honetan klik egiteak bistaratzearen eguneratzea <b>hasi</b> / <b>gelditu</b>ko du. Eguneratzea gelditzean behar den prozesatzeko indarra hutsera jaitsiko da (PUZ-aren erabilera).

en: &Save Snapshot As...
eu: &Gorde argazkia honela...

en: Saves the zoomed view to an image file.
eu: Handitutako ikuspegia irudi-fitxategi batera gordetzen du.

en: Save image to a file
eu: Gorde irudia fitxategi batera

en: Click on this button to print the current zoomed view.
eu: Klikatu botoi honetan uneko handitutako ikuspegia inprimatzeko.

en: Quits the application
eu: Aplikazioa ixten du

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
eu: Klikatu botoi honetan uneko handitutako ikuspegia arbelera kopiatzeko. Geroago beste aplikaziotan itsas dezakezu.

en: Copy zoomed image to clipboard
eu: Kopiatu handitutako irudia arbelera

en: &Follow Mouse Mode
eu: &Jarraitu sagua

en: Mouse
eu: Sagua

en: Magnify around the mouse cursor
eu: Handitu saguaren kurtsorearen inguruan

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
eu: Hautatzen bada, saguaren kurtsorearen inguruko area handitu egingo da

en: &Follow Focus Mode
eu: &Jarraitu sagua modua

en: Focus
eu: Fokua

en: Magnify around the keyboard focus
eu: Handitu teklatu fokuaren inguruan

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
eu: Hautatzen bada, teklatuaren kurtsore inguruko azalera handitu egiten da

en: Se&lection Window Mode
eu: &Hautapen-lehioaren modua

en: Window
eu: Leihoa

en: Show a window for selecting the magnified area
eu: Erakutsi leihoa handitutako area hautatzeko

en: &Whole Screen Mode
eu: Pantaila &osoko modua

en: Screen
eu: Pantaila

en: Magnify the whole screen
eu: Handitu pantaila osoa

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
eu: Egin klik botoi honetan zoomaren ikuspegia zoomaren leihora doitzeko.

en: Hide Mouse &Cursor
eu: Ezkutatu saguaren &kurtsorea

en: Show Mouse &Cursor
eu: Erakutsi saguaren &kurtsorea

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hide the mouse cursor
eu: Ezkutatu saguaren kurtsorea

en: Stays On Top
eu: Gainean egoten da

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
eu: KMagnifier leihoa beste leihoen gainean egoten da.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
eu: Klikatu botoi honetan hautatutako barrutia <b>handitzeko</b>.

en: &Zoom
eu: &Zooma

en: Select the zoom factor.
eu: Hautatu zoomaren faktorea.

en: Zoom factor
eu: Zoomaren faktorea

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
eu: Klikatu botoi honetan hautatutako barrutia <b>txikiagotzeko</b>.

en: &Rotation
eu: &Biraketa

en: Select the rotation degree.
eu: Hautatu biraketaren graduak.

en: Rotation degree
eu: Biraketaren graduak

en: &Refresh
eu: &Freskatu

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
eu: Hautatu freskatze-tasa. Gero eta handiagoa, gero eta errekurtso (PUZ-aren erabilera) gehiago behar dira.

en: Refresh rate
eu: Freskatze-tasa

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
eu: &Kolorea

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
eu: Hautatu modu bat koloreen itxutasun mota desberdinak simulatzeko.

en: Color-blindness Simulation Mode
eu: Koloreen itxutasunaren simulazioaren modua

en: Save Snapshot As
eu: Gorde argazkia honela

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
eu: Ezin da behin-behineko fitxategi batera gorde (zehaztutako sare-fitxategia kargatu aurretik).

en: Error Writing File
eu: Errorea fitxategia idaztean

en: Unable to upload file over the network.
eu: Ezin da fitxategia sarearen bidez kargatu.

en: Current zoomed image saved to
    %1
eu: Uneko handitutako irudia hona gorde da:
    %1

en: Information
eu: Informazioa

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
eu: Ezin da fitxategia gorde. Egiaztatu direktorioa idazteko baimenik duzun.

en: Stop
eu: Gelditu

en: Click to stop window update
eu: Klikatu lehioaren eguneratzea gelditzeko

[ctx: Start updating the window]
en: Start
eu: Hasi

en: Click to start window update
eu: Klikatu lehioaren eguneratzea hasteko

en: Selection Window
eu: Hautapen lehioa

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
eu: Ezarpenen tresna-barra

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
eu: Hau hautatutako barrutiaren edukinak erakusten dituen lehionagusia da. Edukinak ezarri den zoom mailaren arabera handiagotuko dira.

en: Screen magnifier created by KDE
eu: Pantailaren lupa, KDEk sortua

en: Rewrite
eu: Berridazketa

en: Original idea and author (KDE1)
eu: Jatorrizko ideia eta egilea (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
eu: Erabiltzailearen interfazearen berdiseinua, hautapen lehioaren hobekuntza, abiadura optimizazioak, biraketa, eta programa-arazoen konponketak

en: Color-blindness simulation
eu: Koloreen itxutasunaren simulazioa

en: Focus tracking
eu: Fokuaren jarraipena

en: Some tips
eu: Argibide batzuk
