kmag - en to gl translation catalogue (87 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
gl: &Moi baixa

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
gl: &Baixa

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
gl: &Media

[ctx: Zoom at high]
en: &High
gl: &Alta

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
gl: M&oi alta

en: &Protanopia
gl: &Protanopía

en: &Deuteranopia
gl: &Deuteranopía

en: &Tritanopia
gl: &Tritanopía

en: &Achromatopsia
gl: &Acromatopsía

en: &No Rotation (0 Degrees)
gl: Sen rotació&n (0 graus)

en: &Left (90 Degrees)
gl: Es&querda (90 graus)

en: &Upside Down (180 Degrees)
gl: &Inverter (180 graus)

en: &Right (270 Degrees)
gl: &Dereita (270 graus)

en: New &Window
gl: Nova &xanela

en: Open a new KMagnifier window
gl: Abrir unha xanela nova de KMagnifier

en: &Stop
gl: &Parar

en: Click to stop window refresh
gl: Prema para deter a actualización da xanela

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
gl: Prema esta icona para <b>iniciar</b> ou <b>deter</b> a actualización da pantalla. Se detén a actualización, deixará de facerse uso do procesador para este traballo.

en: &Save Snapshot As...
gl: &Gardar a imaxe ampliada como…

en: Saves the zoomed view to an image file.
gl: Garda a vista ampliada nun ficheiro de imaxe.

en: Save image to a file
gl: Gardar a imaxe nun ficheiro

en: Click on this button to print the current zoomed view.
gl: Prema este botón para imprimir a vista ampliada actual.

en: Quits the application
gl: Sae da aplicación

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
gl: Prema este botón para copiar a vista ampliada ao portapapeis e poder pegala noutras aplicacións.

en: Copy zoomed image to clipboard
gl: Copiar a imaxe ampliada no portapapeis

en: &Follow Mouse Mode
gl: Modo seguir o &rato

en: Mouse
gl: Rato

en: Magnify around the mouse cursor
gl: Amplía arredor do cursor do rato

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
gl: Neste modo amplíase a área arredor do rato

en: &Follow Focus Mode
gl: Modo de seguir o &foco

en: Focus
gl: Foco

en: Magnify around the keyboard focus
gl: Ampliar arredor do foco do teclado

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
gl: Neste modo amplíase a área arredor do cursor do teclado.

en: Se&lection Window Mode
gl: Modo &xanela de selección

en: Window
gl: Xanela

en: Show a window for selecting the magnified area
gl: Mostra unha xanela para escoller a área que se vai ampliar

en: &Whole Screen Mode
gl: Modo &toda a pantalla

en: Screen
gl: Pantalla

en: Magnify the whole screen
gl: Amplía toda a pantalla

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
gl: Prema este botón para axustar a vista ampliada á xanela da ampliación.

en: Hide Mouse &Cursor
gl: Agochar o &cursor do rato

en: Show Mouse &Cursor
gl: Mostrar o &cursor do rato

en: Hide
gl: Agochar

en: Hide the mouse cursor
gl: Agochar o cursor do rato

en: Stays On Top
gl: Queda por encima

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
gl: A xanela de KMagnifier queda por encima do resto das xanelas.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
gl: Prema este botón para <b>ampliar</b> a área escollida.

en: &Zoom
gl: &Ampliar

en: Select the zoom factor.
gl: Escolla o factor de aumento.

en: Zoom factor
gl: Factor de aumento

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
gl: Prema este botón para <b>reducir</b> a área escollida.

en: &Rotation
gl: &Rotación

en: Select the rotation degree.
gl: Escolla o ángulo de rotación.

en: Rotation degree
gl: Ángulo de rotación

en: &Refresh
gl: &Actualizar

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
gl: Escolla a taxa de refresco. Canto maior sexa o valor, máis potencia de cálculo (CPU) será precisa.

en: Refresh rate
gl: Taxa de actualización

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
gl: &Cor

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
gl: Escolla un tipo para simular varias clases de cegueira a cores.

en: Color-blindness Simulation Mode
gl: Modo de simulación de cegueira a cores

en: Save Snapshot As
gl: Gardar a captura da imaxe como

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
gl: Non se pode gardar o ficheiro temporal (antes do envío para o ficheiro en rede que especificou).

en: Error Writing File
gl: Erro ao escribir o ficheiro

en: Unable to upload file over the network.
gl: Non se pode enviar o ficheiro a través da rede.

en: Current zoomed image saved to
    %1
gl: A imaxe actualmente ampliada gardouse en
    %1

en: Information
gl: Información

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
gl: Non se pode gardar o ficheiro. Comprobe que ten permiso de escritura no directorio.

en: Stop
gl: Deter

en: Click to stop window update
gl: Prema para deter a actualización da xanela

[ctx: Start updating the window]
en: Start
gl: Iniciar

en: Click to start window update
gl: Prema para iniciar a actualización da xanela

en: Selection Window
gl: Xanela de selección

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
gl: Ver a barra de ferramentas

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
gl: Barra de configuración

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
gl: Esta é a xanela principal que mostra o contido da área escollida. O contido mostrarase ampliado de acordo co nivel de ampliación escollido.

en: Screen magnifier created by KDE
gl: Ampliador de pantalla creado por KDE

en: Rewrite
gl: Reescritura

en: Original idea and author (KDE1)
gl: Idea orixinal e autor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
gl: Melloras na interface de usuario, xanela de selección mellorada, optimizacións na velocidade, rotación, correccións de fallos

en: Color-blindness simulation
gl: Simulación da cegueira a cores

en: Focus tracking
gl: Seguimento do foco

en: Some tips
gl: Algúns consellos
