kmag - en to hne translation catalogue (65 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
hne: बहुत कम (&V)

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
hne: कम (&L)

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
hne: सादा (&M)

[ctx: Zoom at high]
en: &High
hne: जादा (&H)

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
hne: बहुत जादा (&e)

en: &Protanopia
hne: प्रोटानोपिया (&P)

en: &No Rotation (0 Degrees)
hne: कोई घूर्नन नइ (&N) (0 अंस)

en: &Left (90 Degrees)
hne: डेरी (90 अंस) (&L)

en: &Upside Down (180 Degrees)
hne: उलटा (&U) (180 अंस)

en: &Right (270 Degrees)
hne: जेवनी (270 अंस) (&R)

en: New &Window
hne: नवा विंडो (&W)

en: Open a new KMagnifier window
hne: नवा के-मैग्नीफायर विंडो खोलव

en: &Stop
hne: रुकव (&S)

en: Click to stop window refresh
hne: विंडो ताजा बन्द करे बर किलिक करव

en: &Save Snapshot As...
hne: स्नेपसाट अइसन सहेजव... (&S)

en: Saves the zoomed view to an image file.
hne: जूम करे दृस्य ल एक फोटू फाइल मं सहेजथे

en: Save image to a file
hne: फोटू ल फाइल मं सहेजव

en: Click on this button to print the current zoomed view.
hne: अभी हाल के जूम करे दृस्य ल छापे बर ए बटन मं किलिक करव

en: Quits the application
hne: अनुपरयोग से बाहिर होथे

en: Copy zoomed image to clipboard
hne: जूम करे फोटू ल क्लिपबोर्ड मं नकल करव

en: &Follow Mouse Mode
hne: मुसुवा मोड फालो करव (&F)

en: Magnify around the mouse cursor
hne: मुसुवा संकेतक के चारों तरफ आवर्धित करव

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
hne: यदि चुने जात हे, मुसुवा संकेतक के चारों तरफ के छेत्र आवर्धित होही

en: Se&lection Window Mode
hne: चयन विंडो मोड (&l)

en: Show a window for selecting the magnified area
hne: आवर्धित छेत्र ल चुने बर विंडो देखाव

en: &Whole Screen Mode
hne: पूरा स्क्रीन मोड (&W)

en: Magnify the whole screen
hne: पूरा स्क्रीन ल आवर्धित करव

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
hne: जूम दृस्य ल जूम विंडो मं जमाव करे बर ए बटन ल किलिक करव.

en: Hide Mouse &Cursor
hne: मुसुवा संकेतक ल लुकाव (&C)

en: Show Mouse &Cursor
hne: मुसुवा संकेतक ल देखाव (&C)

en: Hide the mouse cursor
hne: मुसुवा संकेतक ल लुकाव

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
hne: चुने गे छेत्र मं <b>जूम-इन</b> होए बर ए बटन मं किलिक करव.

en: &Zoom
hne: जूम (&Z)

en: Select the zoom factor.
hne: जूम फैक्टर चुनव.

en: Zoom factor
hne: जूम गुनक

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
hne: चुने गे छेत्र मं <b>जूम-आउट</b> होए बर ए बटन मं किलिक करव.

en: &Rotation
hne: घुमाना (&R)

en: Select the rotation degree.
hne: घुमाय के कोन चुनव.

en: Rotation degree
hne: घुमाय के कोन

en: &Refresh
hne: ताजा करव (&R)

en: Refresh rate
hne: रिफ्रेस दर

en: Save Snapshot As
hne: स्नेपसाट अइसन सहेजव

en: Error Writing File
hne: फाइल लिखे मं गलती

en: Unable to upload file over the network.
hne: फाइल ल नेटवर्क मं अपलोड करे मं अक्छम.

en: Current zoomed image saved to
    %1
hne: अभी हाल के जूम करे फोटू ल इहां सहेजिस:
    %1

en: Information
hne: जानकारी

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
hne: फाइल सहेजे मं अक्छम. किरपा करके, जांचव कि आप मन तिर डिरेक्टरी मं लिखे के अनुमति हे.

en: Stop
hne: रुकव

en: Click to stop window update
hne: विंडो अपडेट रोकने बर किलिक करव

en: Click to start window update
hne: विंडो अपडेट चालू करे बर किलिक करव

en: Selection Window
hne: चयन विंडो

en: KMagnifier
hne: के-मैगनिफायर

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

en: Sarang Lakare
hne: सारंग लकरे

en: Rewrite
hne: फिर से लिखिस

en: Michael Forster
hne: माइकल फारस्टर

en: Original idea and author (KDE1)
hne: मूल विचार अउ लेखक (केडीई१)

en: Olaf Schmidt
hne: ओलफ स्मिट

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
hne: कमइया इंटरफेस के नवा काम, चयन विंडो मं सुधार, गति मं सुधार, घुमाव, बग सुधार

en: Matthew Woehlke
hne: मैथ्यू वोहके

en: Claudiu Costin
hne: क्लाउडियू कोस्टिन

en: Some tips
hne: कुछ युक्तियाँ
