kmag - en to nb translation catalogue (84 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
nb: S&vært lavt

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
nb: &Lavt

[ctx: Zoom at high]
en: &High
nb: &Høyt

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
nb: Sv&ært høyt

en: &Protanopia
nb: &Protanopi (type rød/grønn fargeblindhet

en: &Deuteranopia
nb: &Deuteranopi (type rød/grønn fargeblindhet)

en: &Tritanopia
nb: &Tritanopi (type blå/gul fargeblindhet)

en: &Achromatopsia
nb: &Akromatopsi, total fargeblindhet

en: &No Rotation (0 Degrees)
nb: &Ingen rotering (0°)

en: &Left (90 Degrees)
nb: &Venstre (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
nb: &Opp-ned (180°)

en: &Right (270 Degrees)
nb: &Høyre (270°)

en: New &Window
nb: Nytt &vindu

en: Open a new KMagnifier window
nb: Åpne et nytt KMagnifier-vindu

en: &Stop
nb: &Stopp

en: Click to stop window refresh
nb: Trykk for å stoppe vindusoppfrisking

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
nb: Trykker du på dette ikonet vil KMag <b>starte</b> eller <b>stoppe</b> oppfrisking av vinduet. Stopper du oppdateringa, så brukes det ikke mer prosessorkraft (CPU-forbruk)

en: &Save Snapshot As...
nb: Lagre &skjermbilde som …

en: Saves the zoomed view to an image file.
nb: Lagrer lupebildet til en bildefil.

en: Save image to a file
nb: Lagre bilde til en fil

en: Click on this button to print the current zoomed view.
nb: Trykk på denne knappen for å skrive ut lupebildet.

en: Quits the application
nb: Avslutter programmet

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
nb: Trykk på denne knappen for å kopiere lupevisningen til utklippstavla, så den kan limes inn i andre programmer.

en: Copy zoomed image to clipboard
nb: Kopier lupebildet til utklippstavla

en: &Follow Mouse Mode
nb: &Følg musepekeren

en: Mouse
nb: Mus

en: Magnify around the mouse cursor
nb: Forstørr rundt musepekeren

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
nb: Om dette er valgt, blir området nær musepekeren forstørret

en: &Follow Focus Mode
nb: &Følg fokus-modus

en: Focus
nb: Fokus

en: Magnify around the keyboard focus
nb: Forstørr rundt tastaturfokus

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
nb: Om dette er valgt, blir området nær skrivemerket forstørret

en: Se&lection Window Mode
nb: Utvalgsvi&ndu modus

en: Window
nb: Vindu

en: Show a window for selecting the magnified area
nb: Vis et vindu for å velge det forstørra området

en: &Whole Screen Mode
nb: &Fullskjermmodus

en: Screen
nb: Skjerm

en: Magnify the whole screen
nb: Forstørr hele skjermen

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
nb: Trykk på denne knappen for å tilpasse lupebildet til lupevinduet.

en: Hide Mouse &Cursor
nb: Skjul &musepeker

en: Show Mouse &Cursor
nb: Vis &musepekeren

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide the mouse cursor
nb: Skjul musepekeren

en: Stays On Top
nb: Alltid øverst

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
nb: KMagnifier-vinduet ligger oppå andre vinduer

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
nb: Trykk på denne knappen for å <b>forstørre </b> det valgte området.

en: &Zoom
nb: &Forstørre/-minske

en: Select the zoom factor.
nb: Velg «zoom»-faktor.

en: Zoom factor
nb: «Zoom»-faktor

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
nb: Trykk på denne knappen for å <b>forminske</b> det valgte området.

en: &Rotation
nb: &Rotering

en: Select the rotation degree.
nb: Velg roteringsvinkel.

en: Rotation degree
nb: Roteringsvinkel

en: &Refresh
nb: Oppf&risk

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
nb: Velg oppfriskningsraten. Jo høyere rate, jo mer datakraft (CPU) vil trenges.

en: Refresh rate
nb: Oppfriskingsrate

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
nb: &Farge

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
nb: Velg en visningsmåte som simulerer forskjellige typer fargeblindhet.

en: Color-blindness Simulation Mode
nb: Fargeblindhet-simulering

en: Save Snapshot As
nb: Lagre skjermbilde som

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
nb: Klarte ikke lagre midlertidig fil (før opplasting til nettverksfila du oppga).

en: Error Writing File
nb: Feil ved skriving til fil

en: Unable to upload file over the network.
nb: Klarte ikke laste opp fil over nettet.

en: Current zoomed image saved to
    %1
nb: Lupeområdet er lagret til
    %1

en: Information
nb: Informasjon

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
nb: Klarte ikke lagre fil. Sjekk om du har rettigheter til å skrive til mappa.

en: Stop
nb: Stopp

en: Click to stop window update
nb: Trykk for å stoppe vindusoppdatering

en: Click to start window update
nb: Trykk for å starte vindusoppdatering

en: Selection Window
nb: Utvalgsvindu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nb: Vis verktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
nb: Verktøylinje for innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
nb: Dette er hovedvinduet som viser innholdet i det utvalgte området. Innholdet blir forstørret hvis du har valgt et forstørrelsesnivå.

en: Rewrite
nb: Omskriving

en: Original idea and author (KDE1)
nb: Opprinnelig idé og forfatter (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
nb: Omarbeiding av brukergrensesnittet, forbedring av utvalgsvinduet, ymse hastighetsforbedringer, rotering og feilfikser

en: Color-blindness simulation
nb: Fargeblindhetsimulering

en: Focus tracking
nb: Fokus-følging

en: Some tips
nb: Noen tips
