kmag - en to nds translation catalogue (86 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
nds: &Bannig siet

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
nds: &Siet

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
nds: &Middel

[ctx: Zoom at high]
en: &High
nds: &Hooch

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
nds: B&annig hooch

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
nds: &Normaal

en: &Protanopia
nds: &Rootblindheit

en: &Deuteranopia
nds: &Gröönblindheit

en: &Tritanopia
nds: &Blaag-Geel-Blindheit

en: &Achromatopsia
nds: &Vull Klöörblindheit

en: &No Rotation (0 Degrees)
nds: &Keen Dreihen (0°)

en: &Left (90 Degrees)
nds: &Links (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
nds: Ü&mdreiht (180°)

en: &Right (270 Degrees)
nds: &Rechts (270°)

en: New &Window
nds: &Nieg Finster

en: Open a new KMagnifier window
nds: En nieg KMagnifier-Finster opmaken

en: &Stop
nds: &Anhollen

en: Click to stop window refresh
nds: Finsteropfrischen anhollen

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
nds: Wenn Du op dissen Knoop klickst, warrt dat Opfrischen vun dat Finster <b>start</b> oder <b>anhollen</b>. Wenn Du dat anhöllst, geiht de Perzesserlast (CPU-Bruuk) op Null torüch.

en: &Save Snapshot As...
nds: &Finsterbild sekern as...

en: Saves the zoomed view to an image file.
nds: Schrievt de grötter maakte Ansicht na en Bilddatei.

en: Save image to a file
nds: Bild in Datei sekern

en: Click on this button to print the current zoomed view.
nds: Mit dissen Knoop kannst Du de grötter maakte Ansicht drucken.

en: Quits the application
nds: Maakt dat Programm to

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du aktuelle, grötter maakte Ansicht na de Twischenaflaag koperen wullt. Ehr Inholt kannst Du denn in anner Programmen infögen.

en: Copy zoomed image to clipboard
nds: Grötter maakt Ansicht na Twischenaflaag koperen

en: &Follow Mouse Mode
nds: Den Muuswieser &nagahn

en: Mouse
nds: Muus

en: Magnify around the mouse cursor
nds: Rebeet rund den Muuswieser grötter wiesen

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
nds: Wenn anmaakt, warrt dat Rebeet rund den Muuswieser grötter wiest.

en: &Follow Focus Mode
nds: Den Fokus &nagahn

en: Focus
nds: Fokus

en: Magnify around the keyboard focus
nds: Rebeet rund den Fokus grötter wiesen

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
nds: Wenn anmaakt, warrt dat Rebeet rund den Fokus grötter wiest.

en: Se&lection Window Mode
nds: &Köörfinster bruken

en: Window
nds: Finster

en: Show a window for selecting the magnified area
nds: En Finster wiesen, mit dat sik dat Rebeet utsöken lett, wat grötter wiest warrn schall

en: &Whole Screen Mode
nds: &Heelschirm

en: Screen
nds: Schirm

en: Magnify the whole screen
nds: Den helen Schirm grötter wiesen

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du de gröttermaakt Ansicht na't Ansichtfinster topassen wullt.

en: Hide Mouse &Cursor
nds: Muus&wieser versteken

en: Show Mouse &Cursor
nds: Muus&wieser wiesen

en: Hide
nds: Versteken

en: Hide the mouse cursor
nds: Den Muuswieser versteken

en: Stays On Top
nds: Jümmers baven hollen

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
nds: Dat KMagnifier-Finster blifft jümmers över all anner Finstern.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
nds: En Klick op dissen Knoop wiest dat utsöchte Rebeet <b>grötter</b>.

en: &Zoom
nds: &Ansichtgrött

en: Select the zoom factor.
nds: Ansichtgrött utsöken

en: Zoom factor
nds: Ansichtgrött

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
nds: En Klick op dissen Knoop wiest dat utsöchte Rebeet <b>lütter</b>.

en: &Rotation
nds: &Dreihen

en: Select the rotation degree.
nds: Dreihwinkel fastleggen

en: Rotation degree
nds: Dreihwinkel

en: &Refresh
nds: &Opfrischen

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
nds: Opfrisch-Wedderhalen fastleggen. Wenn Du faker opfrischst, warrt mehr Perzessertiet bruukt.

en: Refresh rate
nds: Opfrisch-Wedderhalen

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
nds: &Klöör

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
nds: En Klöörblindheit-Simuleren utsöken

en: Color-blindness Simulation Mode
nds: Klöörblindheit-Simuleren

en: Save Snapshot As
nds: Finsterbild sekern as

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
nds: Temporeer Datei lett sik nich sekern (ehr se na de Datei in't Nettwark hoochlaadt warrt, de Du angeven hest).

en: Error Writing File
nds: Fehler bi't Datei-Schrieven

en: Unable to upload file over the network.
nds: Datei-Överdregen över dat Nettwark nich mööglich.

en: Current zoomed image saved to
    %1
nds: Aktuell Ansichtbild sekert as
    %1

en: Information
nds: Informatschoon

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
nds: Datei lett sik nich sekern. Prööv bitte, wat Du Schriefverlöven för den Orner hest.

en: Stop
nds: Anhollen

en: Click to stop window update
nds: Klick hier, wenn Du dat Finster-Opfrischen anhollen wullt

en: Click to start window update
nds: Klick hier, wenn Du dat Finster-Opfrischen starten wull

en: Selection Window
nds: Köörfinster

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: HööftWarktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nds: Ansicht-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
nds: Instellen-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
nds: Dit is dat Hööftfinster, dat den Inholt vun dat utsöchte Rebeet wiest. De Inholt warrt mit den fastleggten Weert grötter wiest.

en: Rewrite
nds: Nieg schreven

en: Original idea and author (KDE1)
nds: Orginaalidee un -autor (KDE1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
nds: Överarbeiden vun de Böversiet, beter Köörfinster, höger Gauheit, Dreihen, Fehlerrichten

en: Color-blindness simulation
nds: Klöörblindheit-Simuleren

en: Focus tracking
nds: Fokus mittrecken

en: Some tips
nds: En Reeg Tipps
