kmag - en to nn translation catalogue (88 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
nn: &Svært låg

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
nn: &Låg

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
nn: &Middels

[ctx: Zoom at high]
en: &High
nn: &Høg

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
nn: S&vært høg

en: &Protanopia
nn: &Protanopi

en: &Deuteranopia
nn: &Deuteranopi

en: &Tritanopia
nn: &Tritanopi

en: &Achromatopsia
nn: &Akromatopsi

en: &No Rotation (0 Degrees)
nn: &Inga dreiing (0°)

en: &Left (90 Degrees)
nn: &Venstre (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
nn: &Opp-ned (180°)

en: &Right (270 Degrees)
nn: &Høgre (270°)

en: New &Window
nn: Nytt &vindauge

en: Open a new KMagnifier window
nn: Opna eit nytt skjermforstørringsvindauge

en: &Stop
nn: &Stopp

en: Click to stop window refresh
nn: Trykk her for å stoppa oppdatering av vindauget

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
nn: Trykk her for å <b>starta</b> eller <b>stoppa</b> oppdateringa av vindauget. Når du stoppar oppdateringa, brukar ikkje programmet noko prosessorkraft.

en: &Save Snapshot As...
nn: &Lagra bilete som …

en: Saves the zoomed view to an image file.
nn: Lagrar det forstørra biletet til ei biletfil.

en: Save image to a file
nn: Lagra biletet til fil

en: Click on this button to print the current zoomed view.
nn: Trykk her for å skriva ut det forstørra vindauget.

en: Quits the application
nn: Avsluttar programmet

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
nn: Trykk her for å kopiera det forstørra vindauget til utklippstavla slik at du kan lima det inn i andre program.

en: Copy zoomed image to clipboard
nn: Kopier forstørra bilete til utklippstavla

en: &Follow Mouse Mode
nn: &Følg musa

en: Mouse
nn: Mus

en: Magnify around the mouse cursor
nn: Forstørr rundt musepeikaren

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
nn: Viss det er kryssa av her, vert området rundt musepeikaren vist større.

en: &Follow Focus Mode
nn: &Følg fokus-modus

en: Focus
nn: Fokus

en: Magnify around the keyboard focus
nn: Forstørr rundt tastaturfokuset

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
nn: Viss det er kryssa av her, vert området rundt skrivemerket vist større.

en: Se&lection Window Mode
nn: &Utvalsvindauge

en: Window
nn: Vindauge

en: Show a window for selecting the magnified area
nn: Vis eit vindauge for å velja det forstørra området

en: &Whole Screen Mode
nn: &Heile skjermen

en: Screen
nn: Skjerm

en: Magnify the whole screen
nn: Forstørr heile skjermen

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
nn: Trykk på denne knappen for å tilpassa forstørringa til forstørringsvindauget.

en: Hide Mouse &Cursor
nn: Gøym &musepeikaren

en: Show Mouse &Cursor
nn: Vis &musepeikaren

en: Hide
nn: Gøym

en: Hide the mouse cursor
nn: Gøym musepeikaren

en: Stays On Top
nn: Alltid øvst

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
nn: KMagnifier-vindauget vert liggjande over alle andre vindauge.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
nn: Trykk på denne knappen for å visa det valde området <b>større</b>.

en: &Zoom
nn: &Forstørr/-minsk

en: Select the zoom factor.
nn: Vel storleiksfaktor.

en: Zoom factor
nn: Storleiksfaktor

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
nn: Trykk på denne knappen for å visa det valde området <b>mindre</b>.

en: &Rotation
nn: &Dreiing

en: Select the rotation degree.
nn: Vel dreievinkel.

en: Rotation degree
nn: Dreievinkel

en: &Refresh
nn: &Oppfriskingsrate

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
nn: Vel oppfriskingsraten. Jo høgare rate, jo meir datakraft trengast.

en: Refresh rate
nn: Oppfriskingsrate

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
nn: &Fargemodus

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
nn: Vel modus for å simulera ulike typar fargeblindheit.

en: Color-blindness Simulation Mode
nn: Simulering av fargeblindheit

en: Save Snapshot As
nn: Lagra augneblikksbilete som

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
nn: Klarte ikkje lagra mellombels fil (før opplasting til nettverksfila du oppgav).

en: Error Writing File
nn: Feil ved skriving til fil

en: Unable to upload file over the network.
nn: Klarte ikkje lasta opp fil over nettet.

en: Current zoomed image saved to
    %1
nn: Det forstørra området er lagra til
    %1

en: Information
nn: Informasjon

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
nn: Klarte ikkje lagra fil. Sjekk om du har tilgang til å skriva til mappa.

en: Stop
nn: Stopp

en: Click to stop window update
nn: Trykk for å stoppa vindaugsoppdatering

en: Click to start window update
nn: Trykk for å starta vindaugsoppdatering

en: Selection Window
nn: Utvalsvindauge

en: KMagnifier
nn: Skjermforstørring

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nn: Vis-verktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
nn: Innstillingsverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
nn: Dette er hovudvindauget der innhaldet av det valde området vert vist. Dersom du har valt eit forstørringsnivå, vert innhaldet forstørra.

en: Screen magnifier created by KDE
nn: Skjermforstørrar frå KDE

en: Copyright 2001-2003 Sarang Lakare
    Copyright 2003-2004 Olaf Schmidt
    Copyright 2008 Matthew Woehlke
nn: © 2001–2003 Sarang Lakare
    © 2003–2004 Olaf Schmidt
    © 2008 Matthew Woehlke

en: Rewrite
nn: Omskriving

en: Original idea and author (KDE1)
nn: Opphavleg idé og opphavsmann (KDE 1)

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
nn: Omarbeiding av brukargrensesnittet, forbetring av utvalsvindauget, ymse fartsforbetringar, dreiing og feilretting

en: Color-blindness simulation
nn: Simulering av fargeblindheit

en: Focus tracking
nn: Fokus-følging

en: Some tips
nn: Nokre tips
