kmag - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: New &Window
oc: &Fenèstra nòva

en: Quits the application
oc: Sortís del programa

en: Information
oc: Entresenhas

en: Stop
oc: Arrestar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres
