kmag - en to sr translation catalogue (96 entries)

[ctx: Zoom at very low]
en: &Very Low
sr: &веома мало

[ctx: Zoom at low]
en: &Low
sr: &мало

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
sr: &средње

[ctx: Zoom at high]
en: &High
sr: в&елико

[ctx: Zoom at very high]
en: V&ery High
sr: веома ве&лико

[ctx: No color-blindness simulation, i.e. 'normal' vision]
en: &Normal
sr: &нормално

en: &Protanopia
sr: &протанопија

en: &Deuteranopia
sr: &деутеранопија

en: &Tritanopia
sr: &тританопија

en: &Achromatopsia
sr: &ахроматопсија

en: &No Rotation (0 Degrees)
sr: &без ротације (0°)

en: &Left (90 Degrees)
sr: &лево (90°)

en: &Upside Down (180 Degrees)
sr: &наопако (180°)

en: &Right (270 Degrees)
sr: &десно (270°)

en: New &Window
sr: Нови &прозор

en: Open a new KMagnifier window
sr: Отвара нови прозор К‑увеличавача

en: &Stop
sr: Зау&стави

en: Click to stop window refresh
sr: Кликните овде да бисте зауставили освежавање прозора

en: Clicking on this icon will <b>start</b> / <b>stop</b> updating of the display. Stopping the update will zero the processing power required (CPU usage)
sr: Кликом на ову иконицу освежавање приказа биће <i>покренуто</i> или <i>заустављено</i>. Заустављањем освежавања растеретиће се процесор.

en: &Save Snapshot As...
sr: &Сачувај снимак као...

en: Saves the zoomed view to an image file.
sr: Уписује увеличан приказ у сликовни фајл.

en: Save image to a file
sr: Сачувај слику у фајл

en: Click on this button to print the current zoomed view.
sr: Кликом на ово дугме одштампаће се тренутни увеличани приказ.

en: Quits the application
sr: Напушта програм

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
sr: Кликом на ово дугме копираће се тренутни увеличани приказ у клипборд, одакле га можете налепити у друге програме.

en: Copy zoomed image to clipboard
sr: Копирај увеличану слику у клипборд

en: &Follow Mouse Mode
sr: &Праћење миша

en: Mouse
sr: Миш

en: Magnify around the mouse cursor
sr: Увеличај око показивача миша

en: If selected, the area around the mouse cursor is magnified
sr: Ако је изабрано, увеличава се област око показивача миша

en: &Follow Focus Mode
sr: &Праћење фокуса

en: Focus
sr: Фокус

en: Magnify around the keyboard focus
sr: Увеличај око фокуса тастатуре

en: If selected, the area around the keyboard cursor is magnified
sr: Ако је изабрано, увеличава се област око курсора тастатуре

en: Se&lection Window Mode
sr: &Прозора избора

en: Window
sr: Прозор

en: Show a window for selecting the magnified area
sr: Приказује прозор за одабир увеличаног подручја

en: &Whole Screen Mode
sr: &Цео екран

en: Screen
sr: Екран

en: Magnify the whole screen
sr: Увеличај цео екран

en: Click on this button to fit the zoom view to the zoom window.
sr: Кликните на ово дугме да уклопите увеличање у прозор увеличања.

en: Hide Mouse &Cursor
sr: Сакриј &показивач миша

en: Show Mouse &Cursor
sr: Прикажи &показивач миша

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide the mouse cursor
sr: Сакрива показивач миша

en: Stays On Top
sr: Држи на врху

en: The KMagnifier Window stays on top of other windows.
sr: Прозор К‑увеличања стоји изнад свих осталих прозора.

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
sr: Кликните на ово дугме да бисте <i>увеличали</i> изабрану област.

en: &Zoom
sr: &Увеличање

en: Select the zoom factor.
sr: Изаберите фактор увеличања.

en: Zoom factor
sr: Фактор увеличања

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
sr: Кликните на ово дугме да бисте <i>умањили</i> изабрану област.

en: &Rotation
sr: &Ротација

en: Select the rotation degree.
sr: Изаберите угао ротирања.

en: Rotation degree
sr: Угао ротирања

en: &Refresh
sr: &Освежи

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
sr: Овде бирате учестаност освежавања. Што је већа, потребно је више процесорске снаге.

en: Refresh rate
sr: Учестаност освежавања

[ctx: Color-blindness simulation mode]
en: &Color
sr: &Боја

en: Select a mode to simulate various types of color-blindness.
sr: Изаберите режим симулације разних типова слепила за боје.

en: Color-blindness Simulation Mode
sr: Симулација слепила за боје

en: Save Snapshot As
sr: Уписивање снимка као

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
sr: Не могу да сачувам привремени фајл (пре отпремања у мрежни фајл који сте навели).

en: Error Writing File
sr: Грешка при упису фајла

en: Unable to upload file over the network.
sr: Не могу да отпремим фајл преко мреже.

en: Current zoomed image saved to
    %1
sr: Тренутна увеличана слика је сачувана у
    %1

en: Information
sr: Информација

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
sr: Не могу да сачувам фајл. Проверите да ли имате дозволу за уписивање у фасциклу.

en: Stop
sr: Заустави

en: Click to stop window update
sr: Кликните да бисте зауставили освежавање прозора

[ctx: Start updating the window]
en: Start
sr: Покрени

en: Click to start window update
sr: Кликните да бисте покренули освежавање прозора

en: Selection Window
sr: Прозор избора

en: KMagnifier
sr: К‑увеличавач

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sr: Трака приказа

note: i18n: ectx: ToolBar (settingsToolBar)
en: Settings Toolbar
sr: Трака поставки

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: &Приказ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
sr: Ово је главни прозор, који показује садржај изабране области. Садржај ће бити увеличан у складу са задатим нивоом увећања.

en: Screen magnifier created by KDE
sr: Увеличавач екрана из КДЕ‑а

en: Copyright 2001-2003 Sarang Lakare
    Copyright 2003-2004 Olaf Schmidt
    Copyright 2008 Matthew Woehlke
sr: © 2001–2003, Саранг Лакаре
    © 2003–2004, Олаф Јан Шмит
    © 2008, Метју Велке

en: Sarang Lakare
sr: Саранг Лакаре

en: Rewrite
sr: Написао изнова

en: Michael Forster
sr: Михаел Форстер

en: Original idea and author (KDE1)
sr: Првобитна идеја и аутор (КДЕ 1)

en: Olaf Schmidt
sr: Олаф Јан Шмит

en: Rework of the user interface, improved selection window, speed optimization, rotation, bug fixes
sr: Прерада корисничког сучеља, побољшан прозор избора, оптимизација брзине, ротација, исправке грешака

en: Matthew Woehlke
sr: Метју Велке

en: Color-blindness simulation
sr: Симулација слепила за боје

en: Sebastian Sauer
sr: Себастијан Сауер

en: Focus tracking
sr: Праћење фокуса

en: Claudiu Costin
sr: Клаудију Костин

en: Some tips
sr: Неки савети
