kmag - en to tg translation catalogue (48 entries)

[ctx: Zoom at medium]
en: &Medium
tg: &Миёна

[ctx: Zoom at high]
en: &High
tg: &Баланд

en: &Protanopia
tg: &Протанопия

en: &Deuteranopia
tg: &Дойтанопия

en: &Tritanopia
tg: &Тританопия

en: &Achromatopsia
tg: &Ахронатопия

en: New &Window
tg: &Тирезаи Нав

en: Open a new KMagnifier window
tg: Кушодани Пурбини Экрани KDE-и нав

en: &Stop
tg: Ис&т

en: Click to stop window refresh
tg: Барои ист кардани бозсозии тиреза зер кунед

en: &Save Snapshot As...
tg: &Нигоҳ доштани расм ҳамчун...

en: Saves the zoomed view to an image file.
tg: Сохранить увеличенное изображение в файл.

en: Save image to a file
tg: Нигоҳ доштани расм дар файл

en: Click on this button to print the current zoomed view.
tg: Чоп кардани расми калоншудаи равон.

en: Quits the application
tg: Пӯшидани барнома

en: Click on this button to copy the current zoomed view to the clipboard which you can paste in other applications.
tg: Нусха бардоштани расми калоншудаи равон дар хотири нусха, барои мондани ин расм дар барномаҳои дигар.

en: Copy zoomed image to clipboard
tg: Нусха бардоштани расми калоншуда да хотири нусха

en: &Follow Mouse Mode
tg: &Аз кафои муш рафтан

en: Hide Mouse &Cursor
tg: &Пинҳон кардани курсори муш

en: Show Mouse &Cursor
tg: &Намоиши курсори муш

en: Hide the mouse cursor
tg: Курсори мушро пинҳон кунед

en: Click on this button to <b>zoom-in</b> on the selected region.
tg: Пахши кардани ин тугма барои<b>калон кардани</b> доираи расми интихобшуда.

en: Select the zoom factor.
tg: Ҳолати калонкардан интихоб кунед.

en: Zoom factor
tg: Ҳолати калонкардан

en: Click on this button to <b>zoom-out</b> on the selected region.
tg: Доираи расми интихобшуда <b>Майда кунед</b>.

en: &Rotation
tg: &Даврзанӣ

en: &Refresh
tg: &Навсозӣ

en: Select the refresh rate. The higher the rate, the more computing power (CPU) will be needed.
tg: Ҷафси бозсозӣ соз кунед. Агар ҷавси бозсозӣ баланд аст, пурборкардани протсессори марказӣ кори бисёр талаб мекунад (CPU).

en: Refresh rate
tg: Ҷавси бозсозӣ

en: Save Snapshot As
tg: Нигоҳ доштани расм ҳамчун

en: Unable to save temporary file (before uploading to the network file you specified).
tg: Файли вақтӣ нигоҳ дошта натавонист(пеш аз пур кадани шабака мушаххаси худро пур кун).

en: Error Writing File
tg: Хатогӣ дар вақти навиштани файл

en: Unable to upload file over the network.
tg: Фиристодани файл дар шабақа имконнопазир аст.

en: Current zoomed image saved to
    %1
tg: Расми ҷараёни калон кардашуда нигоҳ дошта шуд ба
    %1

en: Information
tg: Иттилоот

en: Unable to save file. Please check if you have permission to write to the directory.
tg: Файл нигоҳ дошта натавонист. Санҷет, агар шумо дастрасӣ барои навиштан дар феҳрист доред.

en: Stop
tg: &Манъ

en: Click to stop window update
tg: Бозсозии тиреза ғайри фаъол созед

en: Click to start window update
tg: Бозсозии тиреза фаъол созед

en: Selection Window
tg: Тирезаи расми интихобшуда

en: KMagnifier
tg: Пурбини Экрани KDE

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tg: &Таҳрир

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tg: &Намоиш

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tg: &Танзимот

en: This is the main window which shows the contents of the selected region. The contents will be magnified according to the zoom level that is set.
tg: Ин тирезаи асосӣ, ки қисми экрани интихобшударо намоиш мекунад. Агар дар ҳолати калонкунӣ қарор диҳем, он гоҳ намоиш калон мешавад.

en: Original idea and author (KDE1)
tg: Муаллифи фикр ва таъсисдиҳанда (KDE1)

en: Some tips
tg: Як чанд  маслиҳатҳо
